ՀՀ-ում աճել են միգրացիոն հոսքերը. ոստիկանության անձնակազմը ի զորու է կատարել իր առջև դրված խնդիրները՝ օպերատիվ իրավիճակը վերահսկելի դարձնելու առումով. փոխոստիկանապետ
18/03/2022 11:48
Հայաստանում բավական աճել են միգրացիոն հոսքերը։
Իրավիճակը կառավարելի ու վերահսկելի դարձնելու նպատակով ոստիկանության պետի կողմից տրվել են հստակ հանձնարարականներ, որոնք միտված են Հայաստան ժամանած այլ պետությունների քաղաքացիների անվտանգության ապահովման, ինչպես նաև հնարավոր նոր հանցավոր երևույթների ներթափանցմանը կանխելուն, այս փաստն այսօր լրագրողներին ներկայացրեց ՀՀ ոստիկանության պետի առաջին տեղակալ Արամ Հովհաննիսյանը։
Հայաստանի Հանրապետությունը հանցավորության մակարդակի առումով զբաղեցնում է բավականին բարենսպաստ դիրք. օրինակ, 100 հազար բնակչին Հայաստանում բաժին է ընկնում երկու սպանություն, 1,4 ավազակություն, 4,7 կողոպուտի դեպք, մինչդեռ, Ղազախստանում, համապատասխանաբար, 5,6, 11, 3, 52, 3, Ռուսաստանում՝ 8,2, 15,15,1, Վրաստանում՝ 2,2, 5, 6, 9, 3։
«ՀՀ ոստիկանության անձնակազմը մարտունակ է, ի զորու է կատարել իր առջև դրված խնդիրները՝ ՀՀ տարածքում օպերատիվ իրավիճակը վերահսկելի դարձնելու առումով», - հավելեց փոխոստիկանապետը։

В Армении зафиксирован прирост миграционного потока: полиция в состоянии выполнить поставленные задачи
18/03/2022 13:04
В Армении зафиксирован прирост миграционного потока.
Для управляемости и контроля ситуации начальником полиции даны четкие поручения, которые направлены на обеспечение безопасности прибывших в Армению граждан других стран, а также предотвращения проникновения новых преступных элементов, заявил сегодня на пресс-конференции первый заместитель начальника полиции Армении Арам Ованнисян.
Армения по уровню преступности занимает довольно благоприятную позицию: например, в Армении на 100 жителей приходится два случая убийства, 1,4 разбоя, 4,7 грабежа, в то время как в Казахстане соответственно,  5,6, 11, 3, 52, 3, в России – 8,2, 15,15,1, а в Грузии – 2,2, 5, 6, 9, 3.
«Личный состав полиции Армении боеспособен, в состоянии выполнить поставленные задачи для контролирования оперативной ситуации на территории Армении», - добавил заместитель начальника полиции.