Իշխանությունը հաղթական երկիրը մի քանի տարվա մեջ վերածեց պարտվածի, պարտվածն էլ՝ կապիտուլացվածի. Տիգրան Աբրահամյան
Ադրբեջանի նախագահը շարունակում է տարբեր խմբերի հետ հանդիպման ժամանակ հեկեկալով պատմել, որ 30 տարի իր երկիրը բոլոր ուղղություններով պարտված է եղել և միայն այսօր կարող է հպարտությամբ ասել, որ իրավիճակ է փոխվել և իրենք արդեն հաղթողի դերում են, այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
Ըստ նրա՝ փաստորեն, 2018 թվականից հետո, երբ Հայաստանի իշխանությունն անընդհատ ասում էր՝ իրավիճակ է փոխվել, սա նկատի ունե՞ր։
«Հաղթական երկիրը մի քանի տարվա մեջ վերածեցին պարտվածի, պարտվածն էլ՝ կապիտուլացվածի», - ընդգծել է ընդդիմադիր պատգամավորը։

Тигран Абрамян: Власть превратила за несколько лет победившую страну в проигравшую, а проигравшую – в капитулировавшую
18/03/2022 12:24
Президент Азербайджана продолжает  во время встреч с разными группами всхлипывая рассказывать, что на протяжении 30 лет его страна была проигравшей по всем направлениям и лишь сегодня он может с гордостью сказать, что ситуация изменилась и они уже в роли победившего. Об этом написал на своей странице в Facebook депутат парламента от фракции «Честь имею» Тигран Абрамян.
По его словам, фактически, после 2018 года, когда власть Армении постоянно твердила, что ситуация изменилась, она имела в виду это.
«Победившую страну за несколько лет превратили в проигравшую, а проигравшую – в капитулировавшую», - подчеркнул Тигран Абрамян.