Աշխարհահռչակ հայ դիրիժոր Օհան Դուրյանի 100-ամյակի առթիվ կստեղծվի կառավարական հանձնաժողով
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ընդունել է բժիշկ, մտավորական, հասարակական գործիչ Վահան Վարդապետյանին ու «Հանրապետություն» կուսակցության առաջնորդ և աշխարհահռչակ հայ դիրիժոր Օհան Դուրյանի վաղեմի բարեկամ Արամ Սարգսյանին:
«Հանդիպման նպատակն էր այս տարվա սեպտեմբերի 8-ին աշխարհահռչակ հայ դիրիժոր, մեծ քաղաքացի ու մտավորական Օհան Դուրյանի 100-ամյակի տոնակատարության առիթով կառավարական հանձնաժողովի ստեղծման, ինչպես նաև նախատեսվող բազմաբովանդակ ծրագրերի և միջոցառումների վերաբերյալ հարցերի քննարկումը։
Լիահույս եմ պատշաճ և արժանավայել կերպով նշել Մեծն Մաեստրոյի 100-ամյա հոբելյանը։
Մեր երախտագիտությունն եմ հայտնում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին քննարկվող հարցերի շուրջ ցուցաբերած բացառիկ պատրաստակամության համար», - այս մասին հայտնել է Վահան Վարդապետյանը։

В Армении будет создана правительственная комиссия для подготовки к празднованию 100-летия всемирно известного армянского дирижера Огана Дуряна
19/03/2022 12:35
Премьер-министр Армении Никол Пашинян принял врача, общественного деятеля Вагана Вардапетяна и председателя партии «Родина» Арама Саркисяна – давнего друга всемирно известного армянского дирижера Огана Дуряна.
«Целью встречи было обсуждение вопросов о создании правительственной комиссии для подготовки различных программ и мероприятий по случаю 100-летия всемирно известного армянского дирижера, великого гражданина и настоящего интеллигента Огана Дуряна, 8 сентября этого года.
Мы надеемся надлежащим образом и достойно отметить 100-летний юбилей Великого Маэстро.
Выражаем свою признательность премьер-министру Николу Пашиняну за исключительную готовность, проявленную в ходе обсуждаемых вопросов», - сообщил Ваган Вардапетян.