Հայաստանի ու Արցախի առջև ծառացած խնդիրները հնարավոր է լուծել միայն մեկ տարբերակով՝ այս իշխանության հեռացմամբ. Վանեցյան (Տեսանյութ)
21/03/2022 12:28
Ազգային ժողովի «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Արթուր Վանեցյանն այսօր «ցավալի իրողության» մասին խոսեց ու ընդգծեց՝ «ստիպված պիտի ընդունենք»։
«Մենք ստիպված պիտի ընդունենք ու փորձենք լուծումներ գտնել մի իրավիճակում, երբ Հայաստանում ամենօրյա կտրվածքով ճակատագրական որոշումներ են կայացնում, բանակցություններ են վարում, պայմանավորվածություններ են ձեռք բերում մարդիկ, որոնք մեզ բոլորիս, միգուցե, միտումնավոր բերեցին ու հասցրեցին այս աղետալի վիճակին։ Այս մարդիկ, ցավոք սրտի, դեռևս իշխանություն են», - Ազգային ժողովում հայտարարեց ընդդիմադիր խմբակցության ղեկավարը։
Նրա խոսքով՝ Հայաստանի ու Արցախի առջև ծառացած խնդիրները հնարավոր է լուծել միայն մեկ տարբերակով՝ այս իշխանության հեռացմամբ ու Հայաստանի և Արցախի պետական շահերով առաջնորդվող նոր իշխանության ձևավորմամբ։

Артур Ванецян: Вставшие перед Арменией и Арцахом проблемы можно решить лишь одним путем – отстранением этой власти
21/03/2022 13:53
Руководитель фракции «Честь имею» Артур Ванецян представил сегодня «прискорбную реальность», которую «вынуждены принять».
«Мы вынуждены принять и попытаться найти решения в ситуации, когда в Армении ежедневно принимаются судьбоносные решения, ведутся переговоры и достигаются договоренности людьми, которые, возможно, умышленно довели нас до этой катастрофической ситуации. Эти люди, к сожалению, все еще остаются у власти», - заявил сегодня в парламенте руководитель оппозиционной фракции.
По его словам, вставшие перед Арменией и Арцахом проблемы можно решить лишь одним путем – отстранением этой власти и формированием новой власти, которая руководствуется интересами Армении и Арцаха.