Աննա Դանիբեկյանը կրկին թույլ չի տվել Արմեն Գևորգյանին մեկնել երկրից
Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանում (Շենգավիթի նստավայր) այսօր շարունակվեց ենթադրյալ կաշառքի գործով քննությունը։
«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Գևորգյանի պաշտպան Լուսինե Սահակյանը միջնորդեց դատարանին թույլ տալ Գևորգյանին ապրիլի 6-ից մինչև 9-ը ընկած ժամանակահատվածում բացակայել երկրից և մեկնել Հռոմ՝ մասնակցելու ԵԽԽՎ առողջապահական և սոցիալական հարցերի հանձնաժողովի երեխաների հարցերի ենթահանձնաժողովի նիստին։ Հիբրիդային մասնակցություն այս դեպքում նախատեսված չէ, և Գևորգյանը չի կարող հեռավար մասնակցել։
Պաշտպանական կողմը միացավ միջնորդությանը, իսկ մեղադրող դատախազներն առարկեցին, հիշեցնելով, որ նախկինում դատարանը մերժել է Գևորգյանի նմանատիպ միջնորդությունները։

Анна Данибекян не разрешила Армену Геворкяну выехать из страны
В суде общей юрисдикции Еревана (резиденция Шенгавита) сегодня продолжилось следствие по делу о предполагаемой взятке.
Адвокат депутата фракции «Армения» Армена Геворгяна Лусине Саакян ходатайствовала разрешить Геворкяну в период с 6 по 9 апреля отсутствовать из страны и отбыть в Рим для участия в заседании подкомитета по проблемам детей Комитета ПАСЕ по социальным вопросам, здравоохранению и устойчивому развитию. Гибридный формат в данном случае не предусмотрен и Геворкян не может участвовать в дистанционном режиме.
Сторона защиты присоединилась к ходатайству, а прокуроры-обвинители возразили, напомнив, что ранее суд отклонил подобные ходатайства Геворкяна.