Արցախում ուսումնական գործընթացը դադարեցված կմնա մինչև մարտի 26-ը ներառյալ
Արցախի Հանրապետության կրթության գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը տեղեկացնում է, որ եղանակային և ջեռուցման խնդիրներով պայմանավորված՝
նախադպրոցական, արտադպրոցական հանրակրթական, նախնական (արհեստագործական) և միջին մասնագիտական ուսումնական հաստատություններում ուսումնական գործընթացը դադարեցված կմնա մինչև մարտի 26-ը ներառյալ։
Հանրակրթական, նախնական (արհեստագործական) և միջին մասնագիտական ուսումնական հաստատություններում 5-օրյա աշխատանքային շաբաթվա դեպքում պարապմունքները լրացվելու են հաջորդող շաբաթ օրերին, 6-օրյա աշխատանքային շաբաթվա  դեպքում դասաժամերը բաշխվելու են մինչև ուսումնական պարապմունքների ավարտը։

В Арцахе учебный процесс приостановлен до 26 марта из-за погодных условий и проблем с отоплением
Министерство образования, культуры и спорта Республики Арцах сообщает, что из-за климатических условий и проблемой с отоплением учебный процесс в дошкольных,  внешкольных общеобразовательных, начальных (ремесленных) и средних специальных учебных заведениях Арцаха приостановлен до 26 марта включительно.
В общеобразовательных, начальных (ремесленных) и средних специальных учебных заведениях в случае 5-дневной рабочей недели занятия будут дополнены в последующие субботние дни, в случае 6-дневной рабочей недели учебные часы будут распределены до окончания учебного года.