Զելենսկին խնդրել է Բայդենին պատժամիջոցներ չկիրառել Աբրամովիչի նկատմամբ
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենին խնդրել է պատժամիջոցներ չկիրառել գործարար Ռոման Աբրամովիչի նկատմամբ, քանի որ նա նպաստում է Ուկրաինայի և Ռուսաստանի միջև խաղաղ բանակցություններին, գրում է Wall Street Journal-ը։
Ըստ հրապարակման՝ Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին վերջերս կայացած հեռախոսազրույցի ժամանակ նախագահ Բայդենին խորհուրդ է տվել հետաձգել օլիգարխի դեմ պատժամիջոցները, քանի որ նա կարող է կարևոր միջնորդ լինել Ռուսաստանի հետ բանակցություններում։
Ավելի վաղ հաղորդվում էր, որ Աբրամովիչը ուկրաինական կողմի խնդրանքով օգնում է Ուկրաինայի և Ռուսաստանի միջև բանակցային գործընթացին։

Зеленский попросил Байдена не применять санкции к Абрамовичу
Президент Украины Владимир Зеленский попросил президента США Джо Байдена не налагать санкции на бизнесмена Романа Абрамовича, так как он содействует мирным переговорам между Украиной и Россией, сообщает Wall Street Journal.
По информации издания, президент Украины Владимир Зеленский в ходе недавнего телефонного разговора посоветовал президенту Байдену подождать с санкциями против олигарха, который может оказаться важным посредником в переговорах с Россией.
Ранее сообщалось, что Абрамович помогает переговорному процессу между Украиной и Россией по запросу украинской стороны.