Արցախից ադրբեջանական կողմի հետ բանակցություններ կվարի Վիտալի Բալասանյանը
Արցախում գազամատակարարման վերականգնման ուղղությամբ, ռուսական խաղաղապահ զորակազմի աջակցությամբ, ադրբեջանական կողմի հետ շարունակվում են բանակցությունները, այս մասին հաղորդում են Արցախի տեղեկատվական շտաբից։
Նշվում է, որ Արցախի կառավարությունը հետամուտ է հումանիտար այդ կարևորագույն խնդիրն օր առաջ լուծելուն։
«Հավաստիացնում ենք, որ ձեռնարկվում են բոլոր հնարավոր միջոցները նաև դիվանագիտական հարթակում, որոնք, բնականաբար, հրապարակայնացման ենթակա չեն:
Տեղեկացնում ենք, որ ադրբեջանական կողմի հարուցած խնդիրների լուծման նպատակով ԱՀ նախագահի հրամանագրով ռուս խաղաղապահ զորակազմի հետ աշխատելու և ադրբեջանական կողմի հետ բանակցություններ վարելու լիազորությունը վերապահված է ԱՀ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Վիտալի Բալասանյանին:
Միևնույն ժամանակ հորդորում ենք հանրային և քաղաքական գործիչներին պահպանել զսպվածություն, զերծ մնալ մանիպուլյատիվ գործողություններից ու հայտարարություններից», - ասված է հայտարարությունում։

Полномочия по решению созданных азербайджанской стороной проблем возложены на Виталия Баласаняна
Переговоры по восстановлению газоснабжения Арцаха с азербайджанской стороной продолжаются при содействии российского миротворческого контингента, сообщает Информационный штаб Арцаха.
Отмечается, что правительство Арцаха предпринимает все меры для скорейшего решения этой важнейшей гуманитарной проблемы.
«Заверяем, что на дипломатической площадке также предпринимаются все возможные меры, которые не подлежат оглашению.
Сообщаем, что указом президента Республики Арцах, для решения созданных азербайджанской стороной проблем полномочия по работе с российским миротворческим контингентом и ведению переговоров возложены на секретаря Совета безопасности Арцаха Виталия Баласаняна.
В то же время призываем общественных и политических деятелей сохранять сдержанность и воздерживаться от манипулятивных действий и заявлений», - говорится в заявлении.