Նիկոլ Փաշինյանի խորհրդականը գործուղվում է Իրան՝ քննարկելու տարածաշրջանային տնտեսական համագործակցության խնդիրները
24/03/2022 15:29
Վարչապետի խորհրդական Արտաշես Թումանյանը կգործուղվի Իրան. որոշումը ստորագրել է Նիկոլ Փաշինյանը։
Թումանյանը Թեհրանում կլինի մարտի 27-ից 30-ը՝ երկկողմ և տարածաշրջանային տնտեսական համագործակցության խնդիրների քննարկման նպատակով:
Գործուղումից վերադառնալուց հետո եռօրյա ժամկետում նա պետք է վարչապետի աշխատակազմ ներկայացնել Իրանի Իսլամական Հանրապետություն գործուղման արդյունքների մասին հաշվետվություն:

Арташес Туманян командируется в Иран для обсуждения вопросов регионального экономического сотрудничества
Советник премьер-министра Анташес Туманян будет командирован в Исламскую Республику Иран. Решение подписано Николом Пашиняном.
Арташес Туманян 27-30 марта будет находиться в Тегеране для обсуждения вопросов двустороннего и регионального экономического сотрудничества.
После возвращения из командировки он в трехдневный срок должен представить аппарату премьер-министра отчет о результатах визита в Исламскую Республику Иран.