Ադրբեջանական ստորաբաժանումները դիրքավորվել են Փառուխից դեպի Քարագլուխ մի քանի հատվածներում. Տիգրան Աբրահամյան
Ադրբեջանը շարունակում է իր վերահսկողության տակ պահել Ասկերանի շրջանի Փառուխ գյուղն ու հարակից հատվածները, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության անդամ Տիգրան Աբրահամյանը։
«Փառուխ գյուղից դեպի Քարագլուխ բարձունք ադրբեջանական առաջխաղացումը նպատակին չի ծառայել՝ կանխվել է և բարձունքի նկատմամբ վերահսկողություն ապահովել չեն կարողացել, սակայն Փառուխ գյուղից դեպի Քարագլուխ ադրբեջանական ստորաբաժանումները մի քանի հատվածներում դիրքավորվել են։
Ռուսական կողմը փորձում է բանակցությունների միջոցով հասնել ադրբեջանցիների՝ ելման դիրքեր վերադարձին, սակայն այս պահի դրությամբ, ադրբեջանցիները հրաժարվում են հետ քաշվել», - գրել է Աբրահամյանը։

Азербайджанские подразделения расположились на нескольких участках от села Парух к высоте Караглух – Тигран Абрамян
25/03/2022 12:12
Азербайджан продолжает держать под своим контролем село Парух Аскеранского района и сопредельные территории, написал на своей странице в Facebook депутат парламента от фракции «Честь имею» Тигран Абрамян.
«Продвижение азербайджанцев от села Парух к высоте Караглух не принесло результата – было предотвращено, они не смогли обеспечить контроль над высотой, однако азербайджанские подразделения расположились на нескольких участках от села Парух к высоте Караглух.
Российская сторона пытается путем переговоров добиться возвращения азербайджанцев на исходные позиции, однако на данный момент азербайджанцы отказываются отходить», - написал Тигран Абрамян.