«Արշալույսն է խաղաղության դարաշրջանի». Սերժ Սարգսյանը հորդորում է Արցախում ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ գնահատականներ խնդրել «խաղաղության ճարտարապետներից» (Տեսանյութ)
25/03/2022 13:32
ՀՀ երրորդ նախագահ, ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանը լրագրողներին հորդորում է Արցախում ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ գնահատականներ խնդրել «խաղաղության ճարտարապետներից»։
«Ինձ ինչո՞ւ եք հարցնում, գնացեք, խաղաղության ճարտարապետներին հարցրեք», - լրագրողներին ասաց Սարգսյանը։
Ինչո՞ւ է հիմա ակտիվացել հակառակորդը, ՀՀ երրորդ նախագահը արձագանքեց. «Արշալույսն է խաղաղության դարաշրջանի՝ նույն Փառուխն էլ, նույն Ներքին Հանդն էլ»։
Հարցին՝ կարո՞ղ է սա պայմանավորվածություն լինել Ռուսաստանի ու Ադրբեջանի միջև, Սերժ Սարգսյանը պատասխանեց, որ ենթադրությունների վրա չի հիմնվում։

«Это начало эпохи мира» – Серж Саргсян призывал для оценки ситуации в Арцахе обратиться к «архитекторам эпохи мира»
25/03/2022 14:19
Третий президент Армении, председатель Республиканской партии Армении Серж Саргсян призывает обратиться для оценки ситуации в Арцахе к «архитекторам эпохи мира».
«Почему меня спрашиваете, идите, спросите у архитекторов "эпохи мира"», - сказал журналистам Саргсян.
На вопрос, почему противник активизировался именно сейчас, третий президент Армении ответил:
«Это начало "эпохи мира" – и Парух, и Неркин Ханд».
На вопрос, может ли происходящее в Арцахе быть результатом договоренности между Россией и Азербайджаном, Серж Саргсян ответил, что не делает заявлений на основе предположений.