Իրադրությունը շփման գծի ամբողջ երկայնքով, նաև արևելյան սահմանագոտում, հարաբերական կայուն է.  հրադադարի էական խախտումներ չեն արձանագրվել. ՊԲ
26/03/2022 10:14
Իրադրությունը շփման գծի ամբողջ երկայնքով, նաև արևելյան սահմանագոտում, հարաբերական կայուն է. հրադադարի էական խախտումներ չեն արձանագրվել. ՊԲ
Մարտի 25-ի լույս 26-ի գիշերը և առավոտյան ժամը 9:00-ի դրությամբ օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը շփման գծի ամբողջ երկայնքով, այդ թվում նաև արևելյան սահմանագոտում, հարաբերական կայուն է, հրադադարի էական խախտումներ չեն արձանագրվել, հայտնում են ՊԲ-ից։
Ադրբեջանական կողմը շարունակում է մնալ մարտի 24-ին զբաղեցրած դիրքերում: Բանակցությունները նրանց ելման դիրքեր վերադառնալու շուրջ շարունակվում են:
Մարտի 25-ի ադրբեջանական սադրանքի հետևանքով վիրավորում ստացած ՊԲ զինծառայողներից երկուսի վիճակը շարունակում է ծայրահեղ ծանր մնալ, մեկ զինծառայողի վիճակը միջին ծանրության է, ևս տասներկուսինը` բավարար:

Обстановка на всей линии соприкосновения, в том числе на восточном участке, относительно стабильная – Минобороны Арцаха
26/03/2022 11:56
По состоянию на 9:00 26 марта оперативно-тактическая обстановка на всей линии соприкосновения, в том числе на восточном участке, сравнительно стабильная, существенных нарушений режима прекращения огня не зафиксировано, сообщает министерство обороны Республики Арцах.
«Азербайджанская сторона продолжает оставаться на позициях 24 марта. Продолжаются переговоры об их возвращении на исходные позиции.
Состояние двух военнослужащих Армии обороны, раненых в результате азербайджанской провокации 25 марта, остается крайне тяжелым, состояние одного военнослужащего – средней тяжести, состояние двенадцати – удовлетворительным», - говорится в сообщении.