Ռուսաստանում հացը դարձել է ամենահաճախ գնվող ապրանքը մարտի առաջին կեսին
Հացը Ռուսաստանում ամենահաճախ գնվող ապրանքն էր 2022 թվականի մարտի առաջին կեսին՝ չնայած հնդկաձավարի և շաքարավազի շուրջ բարձրացված աղմուկին։
Ընդհանուր առմամբ, ռուսաստանցիների գնման նախապատվությունները չեն փոխվել այս տարվա փետրվարի և 2021 թվականի մարտի համեմատ, ցույց է տվել ռուսական Standard Bank-ի ուսումնասիրությունը։
Բացի հացից, նվազման կարգով ամենահաճախ գնվող մթերքներից են սուրճը, միսը, ձուն և կաթը։ Բանկի փորձագետները նշել են, որ այս տարվա մարտին ամենահայտնի ապրանքների հնգյակը մնացել է նույնը, ինչ փետրվարի առաջին կեսին և մեկ տարի առաջ։

Хлеб в России стал самым часто покупаемым продуктом в первой половине марта
Хлеб оказался в первой половине марта 2022 года самым часто покупаемым продуктом в России, несмотря на ажиотаж вокруг гречки и сахара. В целом покупательские предпочтения россиян не изменились как по сравнению с февралем этого года, так и мартом 2021 года, показало исследование банка "Русский стандарт".
Помимо хлеба, среди самых часто покупаемых продуктов в порядке убывания оказались кофе, мясо, яйца и молоко. Эксперты банка отметили, что пятерка самых популярных продуктов в марте этого года осталась такой же, что и в первой половине февраля, и годом ранее.