Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 21 նոր դեպք. արձանագրվել է 2 մահ
Մարտի 26-ին հանրապետությունում արձանագրվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 21 նոր դեպք: Կատարվել է 2608 թեստավորում, առողջացել՝ 64 քաղաքացի, կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է 1 քաղաքացի։
Այսպիսով, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 422 444 դեպք, որոնցից 409 757-ը՝ առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 2406 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով մահվան 8608 դեպք է արձանագրվել: Այլ հիվանդության պատճառով մահվան դեպքերի ընդհանուր թիվը 1673. նախորդն օրն արձանագրվել է 1 մահ, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ պատճառով։

В Армении число зараженных коронавирусом увеличилось на 21, скончались 2 человека
Число зараженных коронавирусом в Армении по состоянию на 26 марта увеличилось на 21. Проведено 2608 тестов, выздоровели 64 граждан, скончался 1 человек.
Как сообщает Минздрав Армении, в целом число зараженных коронавирусом составляет 422 444 человек, выздоровели 409 757 человек. В больницах проходят лечение 2406 пациентов.
Общее число случаев смерти от коронавируса достигло 8608, число случаев смерти по иным причинам составляет 1673. Накануне был зарегистрирован 1 случай смерти, когда у пациента была подтверждена коронавирусная инфекция, однако смерть наступила по иным причинам.