Քարագլուխ բարձունքի տարբեր ուղղություններով թշնամու դիվերսիոն բնույթի գործողությունները կասեցվել են, իրադրությունը շարունակում է լարված մնալ
26/03/2022 18:45
Մարտի 26-ին ադրբեջանական զինված ուժերը, Ասկերանի շրջանի Փառուխ գյուղ ներխուժումից հետո, շարունակել են տեղաշարժերն ու ագրեսիվ գործողությունները ռուս խաղաղապահ զորակազմի պատասխանատվության գոտում՝ Քարագլուխ բարձունքի տարբեր ուղղություններով, հայտնում է Արցախի տեղեկատվական շտաբը։
«Արցախի Հանրապետության զինված ուժերի կողմից ձեռնարկվել են անհրաժեշտ զսպող գործողություններ՝ հակառակորդի առաջխաղացումը կասեցնելու նպատակով: Քանիցս տեղի է ունեցել փոխհրաձգություն և թշնամու դիվերսիոն բնույթի գործողությունները կասեցվել են:
Ժամը 17:00-ի դրությամբ օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը շփման գծի տվյալ հատվածում շարունակում է լարված մնալ, աշխատանքեր են տարվում ռուս խաղաղապահ զորակազմի հրամատարության հետ իրավիճակը կայունացնելու ուղղությամբ:

Информационный штаб Арцаха: У высоты Караглух имели место диверсионные действия противника, которые пресечены
26/03/2022 19:31
После вторжения в село Парух Аскеранского района, 26 марта ВС Азербайджана продолжили перемещения и агрессивные действия в зоне ответственности российского миротворческого контингента, по разным направлениям от высоты Караглух, сообщает Информационный штаб Арцаха.
«ВС Республики Арцах предприняли необходимые превентивные меры с целью предотвращения продвижения противника. Периодически велась перестрелка, были предотвращены вражеские попытки диверсионного проникновения.
По состоянию на 17:00 оперативно - тактическая обстановка на данном участке границы продолжает оставаться напряженной, выполняются работы с командованием российского миротворческого контингента с целью стабилизации ситуации.