Սուրեն Պապիկյանը և Քեթրին Բոմբերգերը քննարկել են անհետ կորած անձանց ճակատագրերին առնչվող հարցեր
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Անհայտ կորած անձանց հարցերով զբաղվող միջազգային հանձնաժողովի գլխավոր տնօրեն Քեթրին Բոմբերգերի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Նիդերլանդների Թագավորությունում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Տիգրան Բալայանը:
Սուրեն Պապիկյանը գոհունակություն է հայտնել Անհայտ կորած անձանց հարցերով զբաղվող միջազգային հանձնաժողովի և Հայաստանի Հանրապետության շահագրգիռ կառույցների արդյունավետ համագործակցության առնչությամբ, հույս հայտնելով, որ այն  շարունակական բնույթ կկրի:
Զրուցակիցները քննարկել են արցախյան երկու պատերազմների արդյունքում անհայտ կորած անձանց ճակատագրերը պարզելուն ուղղված աշխատանքների համակարգմանն առնչվող մի շարք հարցեր։

Сурен Папикян и Кетрин Бомбергер обсудили вопросы, касающиеся судьбы без вести пропавших лиц
Министр обороны Сурен Папикян сегодня принял делегацию во главе с генеральным директором Международной комиссии по пропавшим без вести лицам Кетрин Бомбергер, сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
Во встрече принял участие также Чрезвычайный и Полномочный посол Армении в Королевстве Нидерландов Тигран Балаян.
Сурен Папикян выразил удовлетворением эффективным сотрудничеством между Международной комиссией по пропавшим без вести лицам и заинтересованными структурами Республики Армения, выразив надежду, что оно будет продолжаться.
Собеседники обсудили вопросы, касающиеся координации работ по выяснению судьбы пропавших без вести лиц в результате двух арцахских войн.