Oրակարգում Հայաստանի, Թուրքիայի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպման հարց չկա. ԱԳՆ մամուլի քարտուղար
31/03/2022 19:08
«Լուրերը» հարց է ուղղել ՀՀ ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Վահան Հունանյանին՝ կապված Թուրքիայի արտգործնախարար Մևլութ Չավուշօղլուի այն հայտարարության հետ, որում նա ասել էր, թե կցանկանար՝ Անթալիայում ՀՀ-ի, Թուրքիայի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպում տեղի ունենար, սակայն տեղի չի ունեցել:
-Թուրքիայի ԱԳ նախարարն իր հարցազրույցում հայտնել է, որ կցանկանար Անթալիայում Հայաստանի, Թուրքիայի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպում տեղի ունենար, սակայն չստացվեց: Ինչպե՞ս կմեկնաբանեք սա:
- Այո՛, Անթալիայում առաջարկ եղել է, սակայն, ինչպես գիտեք, նման հանդիպում տեղի չի ունեցել, և հիմա էլ օրակարգում այդպիսի հարց չկա:

Анкара предлагала трехстороннюю встречу глав МИД Армении, Азербайджана и Турции, но она не состоялась
31/03/2022 19:38
Общественное телевидение задало пресс-секретарю МИД Армении Ваану Унаняну вопрос в связи с заявлением министра иностранных дел Турции Мевлюта Чавушоглу о том, что он «хотел, чтобы встреча в Анталье была трехсторонней, с участием министра иностранных дел Азербайджана Джейхуна Байрамова, но это не получилось».
- В своем интервью глава МИД Турции заявил, что хотел бы, чтобы в Анталье состоялась встреча министров иностранных дел Армении, Турции и Азербайджана, но не получилось. Как бы вы это прокомментировали?
- Да, в Анталье было предложение, но, как известно, встреча не состоялась, и сейчас в повестке дня такого вопроса нет.