Երևան տեղափոխված երկու վիրավորներից մեկի վիճակը գնահատվում է թեթև, երկրորդինը՝ ծայրահեղ ծանր. Արցախի ՄԻՊ
Ադրբեջանական զինված ուժերի հանցավոր գործողությունների հետևանքով մարտի 25-ին Փառուխ գյուղի և Քարագլուխ բարձունքի մոտ տարբեր աստիճանի վիրավորումներ ստացած հինգ անձինք շարունակում են ստացիոնար բուժում ստանալ Արցախի (Լեռնային Ղարաբաղի) Հանրապետության բժշկական հաստատություններում։
«Նրանց առողջական վիճակը գնահատվում է բավարար, գտնվում են կազդուրման փուլում, առաջիկա օրերին դուրս են գրվելու բուժհաստատություններից։
Երևան տեղափոխված երկու վիրավորներից մեկի վիճակը գնահատվում է թեթև, կյանքի համար վտանգներ չկան, երկրորդի վիճակը շարունակվում է մնալ ծայրահեղ ծանր» , - տեղեկացրել է Արցախի Մարդու իրավուքնների պաշտպան Գեղամ Ստեփանյանը։

Омбудсмен Арцаха: Состояние одного из перевезенных в Ереван раненых оценивается как легкое, второй – в крайне тяжелом состоянии
Раненые в результате преступных действий азербайджанских вооруженных сил близ села Парух и высоты Караглух военнослужащие продолжают стационарное лечение в медицинских учреждениях Республики Арцах (Нагорный Карабах).
«Состояние их здоровья оценивается как удовлетворительное, они выздоравливают и в ближайшие дни будут выписаны из медучреждений.
Состояние одного из двух перевезенных в Ереван раненых оценивается как легкое, его жизни не угрожает опасность. Состояние второго раненого – крайне тяжелое», - сообщает Защитник прав человека Арцаха Гегам Степанян.