Երևանի ընտրություններում Տիգրան Ավինյանը կլինի ՔՊ քաղաքապետի թեկնածուն
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության կողմից որոշում կա, որ Երևան քաղաքի առաջիկա ՏԻՄ ընտրություններում կուսակցության ցուցակը գլխավորելու է նախկին փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը, նա լինելու է քաղաքապետի թեկնածուն, այս մասին «Ազատությանը» հայտնել է իշխող կուսակցության հանրային կապերի համակարգող Վահագն Ալեքսանյանը։
«Քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանն ասել է, որ Տիգրան Ավինյանի հետ քննարկումներ են եղել, բայց վերջնական համաձայնություն չկա։ Եթե դա լինի՝ Ավինյանը կնշանակվի Երևանի փոխքաղաքապետ, ապա կգլխավորի նախընտրական ցուցակը», - այս հարցադրմանն ի պատասխան՝ Ալեքսանյանը նաև ասել է. - «Բայց շատ կարևոր է, որ լինի այն տարանջատումը, որ հիմա, այո՛, մեր քաղաքապետը Հրաչյա Սարգսյանն է, և «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունն իր ողջ թիմով աջակցում է նրան իր գործում։ Պարոն Ավինյանի մասով էլ կա որոշում, որ նա պետք է շուտով դառնա Երևանի փոխքաղաքապետ, և առաջիկայում դա ևս բոլորս կտեսնենք»։
«Բայց շատ կարևոր է շեշտելը, որ այս պահին քաղաքապետը Հրաչյա Սարգսյանն է, և ամբողջ թիմը աջակցում է նրան իր գործում, իսկ Տիգրան Ավինյանն արդեն կգլխավորի մեր ընտրական ցուցակը հաջորդ ընտրություններում», - հայտարարել է «Քաղաքացիական պայմանագրի» հանրային կապերի համակարգողը։

Список партии «Гражданский договор» на выборах мэра Еревана возглавит Тигран Авинян
Правление партии «Гражданский договор» приняло решение, что на предстоящих выборах в органы местного самоуправления Еревана список партии возглавит бывший вице-премьер Тигран Авинян, сообщил Радио «Азатутюн» координатор по связям с общественностью партии Ваагн Алексанян.
Качаясь заявления мэра Еревана Грачья Саркисян  о том, что с Тиграном Авиняном были обсуждения, но окончательного согласия нет: в случае согласия, Авинян будет назначен вице-мэром Еревана, а затем возглавит предвыборный список партии, Ваагн Алексанян заявил: «Очень важно разграничить, что сейчас нашим мэром является Грачья Саркисян и партия «Гражданский договор» всей командой поддерживает его в этом деле. По части господина Авиняна также есть решение, что он вскоре должен стать вице-мэром Еревана, и в ближайшее время мы увидим это».
«Но очень важно отметить, что на данный момент мэром является  Грачья Саркисян и вся команда содействует ему, а Тигран Авинян возглавит наш предвыборный список на следующих выборах», - заявил Ваагн Алексанян.