«Ժողովուրդ». Իշխանությունը յուրայիններին հերոսից հակահերոս կերտելու հարցում անգերազանցելի է
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանի իշխանությունը յուրայիններին հերոսացնելու (բառիս բուն իմաստով), այնուհետև հերոսից հակահերոս կերտելու հարցում անգերազանցելի է: Արտակարգ իրավիճակների նախարար Անդրանիկ Փիլոյանը ՀՀ ԶՈւ գեներալ-մայորի, Հայաստանի ազգային հերոսի կոչումը վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանից է ստացել, հենց նրա իշխանության օրոք էլ կալանավորվել: Իրավապահները նրան մեղադրում են կոռուպցիոն գործարքներ անելու և այլնի մեջ:
Փիլոյանից առաջ էլ Փաշինյանի՝ ««Իսկանդերը» 10 տոկոսով է կրակել» արտահայտությունը քմծիծաղով ընդունած, բայց նրա կողմից հերոսի կոչում ստացած Տիրան Խաչատրյանն էր նույն բախտին արժանացել, որ, ի դեպ, իշխանության դեմքը փրկելու համար Սոթքի հանքավայրի մի մասի կորուստի արդարացումը յուր ուսերին էր առել։ Նիկոլ Փաշինյանի կողմից բարձրագույն կոչումների, այնուհետ նույն ճակատագրին արժանացած անձանց շարքը երկար կարելի է շարունակել։ Փաշինյանի կողմից շնորհված կոչումներից խանդավառվողները մի պահ պետք է մտորեն ու վերհիշեն Արցախի հերոս Մանվել Գրիգորյանի շուրջ տեղի ունեցածը:
2018-ի քաղաքական վերադասավորումներից հետո ՀՀԿ-ական պատգամավորներից Գրիգորյանն առաջիններից էր, որ սեղմեց Նիկոլ Փաշինյանի ձեռքը, բայց դա խոչընդոտ չէր վերջինիս իշխանության համար «տուշոնկայի» չապացուցված մեղադրանքով մինչև վերջ պախարակելու ու տապալելու Գրիգորյանին թե՛ բարոյապես, թե՛ ֆիզիկապես»։

«Жоховурд»: Власть Пашиняна обладает непревзойденным даром превращать героев в антигероев
Газета «Жоховурд» пишет, что власть Никола Пашиняна обладает непревзойденным даром в вопросе героизации (в буквальном смысле слова) тех, кого считает своим, а затем превращать их в антигероя.
«Министр по чрезвычайным ситуациям Андраник Пилоян получил звание генерал-майора ВС Армении, Национального героя Армении от премьер-министра Никола Пашиняна и арестован именно при его власти. Правоохранители обвиняют его в коррупционных сделках и других злоупотреблениях.
До Пилояна такой же участи удостоился Тиран Хачатрян, презрительно усмехнувшийся заявлению Пашиняна о том, что ракеты комплексов "Искандер" взрывались лишь на 10%, который, чтобы спасти лицо власти, взял на себя оправдание потери части Сотского месторождения. Список лиц, которым были присвоены высшие звания Пашиняном, а потом удостоились такой же судьбы, можно долго продолжать. Вдохновленные присужденными Пашиняном званиями должны на минуту задуматься и вспомнить произошедшее с героем Арцаха Манвелом Григоряном.
После политических перестановок в 2018 году Григорян был первым пожавшим Николу Пашиняну руку депутатом Республиканской партии Армении, однако это не препятствовало власти Пашиняна до конца дискредитировать и уничтожить морально и физически Григоряна по недоказанному делу о "тушенках"», - пишет газета.