Թո՛ղ գալիք տարին Հայաստանի ասորիների համար լինի հաջողությունների, նոր ձեռքբերումների տարի. Նիկոլ Փաշինյան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի ասորական համայնքի ներկայացուցիչներին ասորական Նոր տարվա՝ Հաբ-Նիսանի կապակցությամբ:
Ուղերձում ասված է. «Ջերմորեն շնորհավորում եմ Հայաստանի ասորիներին Նոր տարվա՝ Հաբ-Նիսանի կապակցությամբ:
Նոր տարվա հետ կապվում են նոր հույսերն ու երազանքները, նոր ծրագրերն ու մտահղացումները: Թո՛ղ գալիք տարին Հայաստանի ասորիների համար լինի հաջողությունների, նոր ձեռքբերումների տարի, և թող ասորական հնագույն մշակույթի ժառանգորդները Հայաստանում ոչ միայն պահպանեն, այլև զարգացնեն ու հարստացնեն իրենց մայրենի լեզուն ու մշակույթը:
Թո՛ղ սիրո և պտղաբերության այս գեղեցիկ գարնանային տոնը ուղեկցի գալիք ողջ տարվա ընթացքում և թող հեռու մնան բոլոր փորձությունները:
Հայաստանի ասորական համայնքին մաղթում եմ երջանկություն, բարօրություն, հաջողություն և զարգացման նոր ծրագրեր»:

Пусть наступающий год будет для представителей ассирийской общины Армении годом успехов и новых свершений – Никол Пашинян
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание ассирийской общине Армении по случаю ассирийского Нового года – Хаб-Нисана, сообщает пресс-служба правительства Армении.
«Сердечно поздравляю представителей ассирийской общины Армении по случаю ассирийского Нового года – Хаб-Нисана.
С Новым годом связаны новые надежды и мечты, новые планы и идеи. Пусть наступающий год будет для представителей ассирийской общины Армении годом успехов и новых свершений, и пусть наследники древнейшей ассирийской культуры в Армении не только сохраняют, но и развивают и обогащают родной язык и культуру.
Пусть этот прекрасный весенний праздник любви и плодородия сопровождает вас на протяжении всего года и пусть все испытания останутся позади.
Желаю ассирийской общине Армении счастья, благополучия, успехов и новых программ развития», - говорится в послании.