Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 13 նոր դեպք. մահացել է 3 մարդ
Ապրիլի 5-ին հանրապետությունում արձանագրվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 13 նոր դեպք: Կատարվել է 2733 թեստավորում, առողջացել՝ 105 քաղաքացի, մահացել է 2 մարդ:
Այսպիսով, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 422 594 դեպք, որոնցից 410 229-ը՝ առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 2067 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով մահվան 8619 դեպք է արձանագրվել: Այլ հիվանդության պատճառով մահվան դեպքերի ընդհանուր թիվը 1679 է. նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ պատճառով:

В Армении число зараженных коронавирусом увеличилось на 13, скончались 3 человека
Число зараженных коронавирусом в Армении по состоянию на 5 апреля увеличилось на  13 человек. Проведено 2733 тестов, выздоровели 105 граждан, скончались 2 человека.
Как сообщает Минздрав Армении, в целом число зараженных коронавирусом составляет 422 594 человек, выздоровели 410 229 человек. В больницах проходят лечение 2067 пациентов.
Общее число случаев смерти от коронавируса достигло 8619, число случаев смерти по иным причинам составляет 1679. Вчера был зарегистрирован 1 случай смерти, когда у пациента была подтверждена коронавирусная инфекция, однако смерть наступила по иным причинам.