«Ժողովուրդ». ՔՊ-ականնեի համար անհասկանալի է Արարատ Միրզոյանի պահվածքն ու վարքագիծը
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունում տևական ժամանակ քննարկվում է արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի վարքագիծը:
«Ժողովուրդ» օրաթերթի՝ իշխանությանը խիստ մոտ կանգնած աղբյուրներն են փոխանցում՝ թիմակիցների համար անհասկանալի է Միրզոյանի պահվածքն ու վարքը: «Արարատ Միրզոյանը մեկուսացել է, որևէ մեկիս հետ մտերիմ հարաբերություններ չունի, կարելի է ասել՝ միայն վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ է ուղիղ կապ պահում: ՔՊ-ում այլ մարդկանց, այդ թվում՝ հին ընկերների հետ չի շփվում: Նույնիսկ այնտարբեր է նրանց նկատմամբ, ում հետ աշխատել է խորհրդարանում, իր թիմը համարել ու ամենօրյա կապի մեջ եղել», - իր զարմանքն արտահայտեց մեր զրուցակիցը:
ՔՊ-ականներից ոմանք նոյեմբերի 9-ից հետո դաժան ծեծի ենթարկված Միրզոյանին համեմատում են Երևանի նախկին քաղաքապետ Հայկ Մարությանի հետ, որ հարաբերությունները սառեցրել ու որևէ մեկի զանգերին չէր պատասխանում: «Որևէ մեկս չենք հասկանում՝ ինչ է ուզում Արարատ Միրզոյանը. մտածում է այլ պաշտոնի անցնե՞լ, թե՞ հարմարվել է ԱԳՆ-ում: Անգամ ընկերական՝ «no Politics» ձևաչափի հանդիպումներն է մերժում», - ներկայացրեց մեր աղբյուրը»։

«Жоховурд»: Поведение Арарата Мирзояна непонятно депутатам фракции «Гражданский договор»
Во фракции «Гражданский договор» уже длительное время обсуждается поведение Арарата Мирзояна, пишет газета «Жоховурд».
Как передают источники издания, близкие к власти, членам команды непонятны поведение и поступки Мирзояна. «Арарат Мирзоян изолировался, он ни с кем не поддерживает близких отношений, можно сказать, находится в прямом контакте только с Николом Пашиняном. В «Гражданском договоре» он ни с кем не общается, в том числе со старыми друзьями. Безразличен даже к тем, с кем работал в парламенте, считал своей командой и общался каждый день», - сказал наш собеседник.
Некоторые депутаты «Гражданского договора» сравнивают жестоко избитого после 9 ноября Мирзояна с бывшим мэром Еревана Айком Марутяном, который прервал отношения со всеми и не отвечал на звонки. «Никто из нас не понимает, чего хочет Арарат Мирзоян. Хочет ли он перейти на другую должность или приспособился к МИД. Он отказывается даже от дружеских встреч в формате "no Politics"», - сообщил источник газеты.