Բրյուսելյան հանդիպումով մտահոգված՝ Երևանում հանդիպել եմ պաշտոնյաների հետ. պետք է պահպանել քաղաքական «դուխն» ու ոգին, որը կա. Արցախի ԱԺ նախագահ
06/04/2022 11:44
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանն ԱԺ արտահերթ նիստում առաջարկել է ծափահարել Հայաստանում ու Արցախում հանուն Արցախի փողոց դուրս եկած քաղաքացիներին։
«Եթե այլ որակ կա այստեղ, որն ավելի է մտահոգված Արցախով, խնդրեմ, բոլորդ իրավունք ունեք անվստահություն հայտնելու Արցախի ԱԺ նախագահին», - հայտարարել է Թովմասյանը։
Նա, մտահոգված լինելով Բյուսելում այսօր նախատեսված Փաշինյան-Ալիև հանդիպումով, հանդիպել է Երևանում պաշտոնատար անձանց հետ, բայց մանրամասները կհայտնի փակ ձևաչափով։
«Հինգ կետը չենք քննարկել, որովհետև ես էլ ունեմ իմ հինգ կետը։ Մենք ամեն ինչ պետք է անենք, որ ԵԱՀԿ Մինսկի խումբն աշխատի, պետք է պահպանել քաղաքական «դուխն» ու ոգին, որը կա», - ասել է Արցախի ԱԺ նախագահը։

Будучи обеспокоен брюссельской встречей, я встречался в Ереване с должностными лицами: мы должны сохранить нашу политическую волю – Артур Товмасян
Председатель Национального Собрания Республики Арцах Артур Товмасян на внеочередном заседании предложил поприветствовать аплодисментами людей, которые вышли на улицы во имя Арцаха в Армении и Арцахе.
«Если здесь есть те, кто больше обеспокоен в Арцахе, то у всех вас есть право выразить недоверие председателю Национального Собрания Арцаха», - заявил Артур Товмасян.
Он отметил, что, будучи обеспокоен запланированной сегодня в Брюсселе встречей Пашинян – Алиев, встречался в Ереване с должностными лицами, однако сообщит подробности за закрытыми дверями.
«Пять пунктов не обсуждали, потому что у меня тоже есть свои 5 пунктов. Мы должны все сделать, чтобы Минская группа ОБСЕ заработала, нужно сохранить нашу политическую волю и дух», - сказал спикер парламента.