Արցախը հանձնման ենթակա չէ, իսկ Նիկոլը չունի դրա մանդատը հայ ժողովրդից. Կարեն Վրթանեսյան
Երեկվա ցույցին գնացել էինք ոչ թե որևէ կուսակցությանն աջակցելու այլ երկու կարևոր ուղերձ փոխանցելու, Facebook-ում գրել է ռազմական փորձագետ Կարեն Վրթանեսյանը։
«1. Արցախը հանձնման ենթակա չէ, իսկ Նիկոլը չունի դրա մանդատը հայ ժողովրդից։
2. «Ճանաչեք Արցախի անկախությունը»
Այսօր ժ. 13:00, կառավարության շենքի դիմաց, նույն թեմայով 5165 շարժումն է պիկետ կազմակերպում, ու ես այնտեղ էլ եմ գնալու։ Երկար չեմ կարողանա ներկա գտնվել, որովհետև ազգային համակարգող մարմնի վերաբերյալ մի քանի հանդիպում լինեմ, բայց թեկուզ այդ 20 րոպեով այնտեղ ներկա լինելը կարևոր եմ համարում։
Այնպես որ եթե գոնե մի քանի րոպեով կարող եք այնտեղ լինել ժամը 13:00-ից սկսած, ապա ճիշտ եմ համարում դա անելը», - գրել է Վրթանեսյանը:

Арцах не подлежит сдаче, армянский народ не давал такого мандата Николу – Карен Вртанесян
Мы пошли на вчерашний митинг не для того, чтобы поддержать какую-либо партию, а чтобы передать два важных месседжа, написал на своей странице в Facebook военный эксперт Карен Вртанесян.
«1. Арцах не подлежит сдаче, а армянского народа не давал такого мандата Николу.
2. «Признайте независимость Арцаха».
Сегодня в 13:00 Движение 5165 организует перед зданием правительства пикет по этой же теме, и я пойду туда. Не смогу находится там долго, поскольку у меня есть несколько встреч по национальному координирующему органу, но считаю важным присутствовать там хотя бы на 20 минут.
Посему если можете быть там хоть на несколько минут, начиная с 13:00, то считаю правильным сделать это», - написал Карен Вртанесян.