Արցախում որևէ մեկը դեմ չէ խաղաղության, բայց ի՞նչ գին է ունենալու այդ խաղաղությունը. Դավիթ Իշխանյան
Արցախում որևէ մեկը դեմ չէ խաղաղության, որևէ մեկը պատերազմի կողմնակից չէ, բայց խաղաղության դարաշրջանի բացումը ենթադրում է գին, այս մասին Արցախի ԱԺ արտահերթ նիստում հայտարարել է Արցախի Հանրապետության ԱԺ ՀՅԴ խմբակցության պատգամավոր Դավիթ Իշխանյանը։
«Ի՞նչ գին է ունենալու այդ խաղաղությունը։ Ինձ հետաքրքրում է մեկ հարց՝ մեզ հետ քննարկե՞լ են, մենք տեղյա՞կ ենք այն փաթեթին, այն գործընթացներին, որի շուրջ ծավալվելու են բանակցությունները», - ասել է արցախցի պատգամավորը։
Դավիթ Իշխանյանը հայտարարել է, թե այն գործընթացը, որն իրենց մտահոգությունների դաշտում է, պարտավոր են կանխել. եթե իրենց չհաջողվի, ապա հետագա սերունդները կկանխեն այդ գործընթացը։
«Մեզ դպրոցում ուսուցանել են մի հետաքրքիր ստեղծագործություն, որի վերնագիրն է՝ «Վաղը ուշ է լինելու», ես կարծում եմ՝ վաղը ուշ է լինելու», - ընդգծել է Իշխանյանը։

Давид Ишханян: В Арцахе никто не выступает против мира, но какую цену будет иметь этот мир?
В Арцахе никто не выступает против мира, никто не является сторонником войны, но какую цену будет иметь открытие этой «эпохи мира», заявил на внеочередном заседании Национального Собрания Республики Арцах депутат фракции АРФД Давид Ишханян.
«Какую цену будет иметь этот мир? Меня интересует один вопрос, обсуждали ли с нами этот пакет, мы в курсе тех процессов, вокруг которых ведутся переговоры?» - сказал депутат.
Давид Ишханян отметил, что они обязаны предотвратить тот процесс, который вызывает их обеспокоенность и если им не удастся сделать это, то будущим поколениям придется предотвратить этот процесс.
«В нашей школьной программе была очень интересная книга, которая называлась «Завтра будет поздно». Я думаю, что завтра будет поздно», - подчеркнул Ишханян.