Սերժ Սարգսյանը հանդիպում է ունեցել «Անդրանիկ Մարգարյան» քաղաքական դպրոցի շրջանավարտների հետ
ՀՀ երրորդ նախագահ, ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանը ս.թ. ապրիլի 6-ի երեկոյան ՀՀԿ կենտրոնական գրասենյակում հանդիպում է ունեցել «Անդրանիկ Մարգարյան» քաղաքական դպրոցի 5-րդ հոսքի շրջանավարտների հետ:
Նախագահ Սարգսյանը նրանց հանձնել է ավարտական վկայականները, պատասխանել շրջանավարտներին հուզող և հետաքրքրող հարցերին։
Թվով շուրջ 80 շրջանավարտ նախորդող ամիսների ընթացքում քաղաքական դպրոցում ունկնդրել է մոտ 40 բանախոսություն քաղաքագիտության, տնտեսագիտության, իրավագիտության, միջազգային հարաբերությունների, ինչպես նաևհմտությունների զարգացման թեմաներով։
2016 թվականին ՀՀԿ կողմից հիմնադրված՝ ՀՀ-ում առաջին քաղաքական դպրոցն այսօր արդեն ունի շուրջ 700 շրջանավարտ։ Քաղաքական դպրոցում ստացված գիտելիքները և հմտությունները նրանք օգտագործում են հասարակական-քաղաքական դաշտի բոլոր բևեռներում և ոլորտներում։

Серж Саргсян провел встречу с выпускниками политической школы им. Андраника Маргаряна
Третий президент Армении, председатель Республиканской партии Армении Серж Саргсян 6 апреля вечером провел встречу с выпускниками 5-го потока политической школы имени Андраника Маргаряна в центральном офисе РПА.
Президент Саргсян вручил свидетельства об окончании, ответил на волнующие и интересующие выпускников вопросы.
Порядка 80 выпускников в течение предшествующих месяцев прослушали в политической школе около 40 лекций по политологии, экономике, юриспруденции, международным отношениям, а также по развитию умений и навыков.
Основанная в 2016 году РПА первая политическая школа в Армении сегодня имеет около 700 выпускников. Полученные в политической школе знания и навыки они используют во всех сферах и звеньях общественно-политического поля.