«Հրապարակ». Չի բացառվում, որ ՌԴ-ում որևէ փաստաթուղթ ստորագրվի
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Բրյուսելից վերադառնալուց հետո Նիկոլ Փաշինյանը երեկ մինչև ուշ երեկո թիմի հետ չէր հանդիպել, չէր կիսվել հանդիպման արդյունքներով, սակայն Փաշինյանին մոտ գտնվող անձինք շարքային պատգամավորներին փոխանցել են, որ, ըստ էության, նոր փաստաթուղթ չի ստորագրվել, այլ կողմերը պատրաստակամություն են հայտնել, 2021թ. նոյեմբերի 26-ին Սոչիում ձեռք բերված համաձայնության համաձայն` մինչև ապրիլի վերջ ստեղծել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանների դելիմիտացիայի հարցերով երկկողմ հանձնաժողով, որն օժտված կլինի նաև սահմանի երկայնքով անվտանգություն և կայունություն ապահովելու հարցերով։ Եվ շեշտել են, որ գնդակը կրկին Ռուսաստանի դաշտում է, ապրիլի վերջերին, ինչպես հայտնի է, Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով կլինի ՌԴ-ում, որտեղ չի բացառվում, որ հերթական հանդիպումը լինի Ալիևի հետ` Վլադիմիր Պուտինի քավորությամբ։
Չի բացառվում նաև, որ ՌԴ-ում որևէ փաստաթուղթ ստորագրվի: Դա կլինի մեր օգտին, թե մեր դեմ՝ կախված է նրանից, թե ինչ իրավիճակում կլինի ՌԴ-ն` Ուկրաինայի հետ հակամարտության հետևանքով»։

«Грапарак»: Не исключается также, что в РФ будет подписан какой-то документ
Газета «Грапарак» пишет, что накануне после возвращения из Брюсселя Никол Пашинян до позднего вечера не встречался с командой, не представил им итоги встречи, однако близкие к Пашиняну люди передали рядовым депутатам, что, по сути, новый документ не подписан.
Стороны просто выразили готовность в соответствии с достигнутыми 26 ноября 2021 года в Сочи договоренностям создать до конца апреля двустороннюю комиссию по вопросам делимитации между Арменией и Азербайджаном, которая будет заниматься также вопросами обеспечения стабильности и безопасности на границе. Отметили также, что мяч снова находится на поле России, в конце апреля, как известно, Никол Пашинян посетит с рабочим визитом РФ, где не исключается, что состоится очередная встреча с Алиевым при посредничестве Владимира Путина.
«Не исключается также, что в РФ будет подписан какой-то документ. Будет он в нашу пользу или против нас, зависит от того, в каком состоянии будет РФ в результате конфликта с Украиной», - пишет газета.