Նախագահը դեսպաններ է նշանակել
Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հրամանագրեր է ստորագրել դեսպաններ նշանակելու մասին։
Իտալիայում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ծովինար Համբարձումյանը համատեղության կարգով նշանակվել է Մալթայում ՀՀ դեսպան։
Արմեն Ղևոնդյանը նշանակվել է Ղազախստանում ՀՀ դեսպան։
Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորությունում Հայաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Վարուժան Ներսեսյանը համատեղության կարգով նշանակվել է Իռլանդիայում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան։
Իսպանիայում դեսպան Սոս Ավետիսյանը համատեղության կարգով նշանակվել է Անդորրայի Իշխանապետությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան։

Президент Армении назначил послов в ряде стран
Президент Армении Ваагн Хачатурян, на основании предложения премьер-министра, подписал указ о назначении послов Армении в ряде стран, сообщает пресс-служба президента республики.
Чрезвычайный и Полномочный посол Армении в Италии Цовинар Амбарцумян назначена по совместительству послом Республики Армения в Республике Мальта.
Армен Гевондян назначен послом Армении в Республике Казахстан.
Чрезвычайный и Полномочный посол Армении в Соединенном Королевстве Великобритании и Северной Ирландии Варужан Нерсесян назначен по совместительству послом Армении в Ирландии.
Посол Армении в Испании Сос Аветисян назначен по совместительству послом республики в Княжестве Андорра.