Հայաստանը շարունակում է հավատալ, որ ռուս խաղաղապահները Լեռնային Ղարաբաղում կկարողանան վերականգնել ստատուս քվոն. Արարատ Միրզոյան (Տեսանյութ)
08/04/2022 16:14
Հայաստանը շարունակում է հավատալ, որ Լեռնային Ղարաբաղում ռուս խաղաղապահները կկարողանան վերականգնել ստատուս քվոն և ապահովել Լեռնային Ղարաբաղի բնակչության անվտանգությունը, ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ ճեպազրույցում ասաց ՀՀ արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանը։
«Հայաստանը շարունակում է հավատալ, որ ռուսական խաղաղապահ զորախումբը կկարողանա վերականգնել ստատուս քվոն և իրավիճակը։ Ռուսական խաղաղապահ զորախումբը տեղակայվել է 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի ստատուս քվոն ապահովելու և Լեռնային Ղարաբաղի բնակչության անվտանգությունն ապահովելու նպատակով։
Մենք շարունակում ենք հավատալ, որ ստատուս քվոն կվերականգնվի, և ռուսական խաղաղապահ զորախումբը կշարունակի իրականացնել իր կարևոր առաքելությունը՝ երաշխավորելու Լեռնային Ղարաբաղի բնակչության անվտանգությունը», - ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյի հետ համատեղ ասուլիսում ասաց Միրզոյանը:

Мирзоян: Армения продолжает верить, что российским миротворцам в Нагорном Карабахе удастся восстановить статус-кво
08/04/2022 16:03
Армения продолжает верить, что российским миротворцам в Нагорном Карабахе удастся восстановить статус-кво и обеспечить безопасность населения Нагорного Карабаха, заявил глава МИД республики Арарат Мирзоян.
«Армения продолжает верить, что российскому миротворческому контингенту удастся восстановить статус-кво и ситуацию по состоянию на 23 марта. Миротворческий контингент России был размещен с целью обеспечения статус-кво от 9 ноября 2020 года и обеспечения безопасности населения Нагорного Карабаха. Продолжаем верить, что статус-кво будет восстановлен и российский миротворческий контингент продолжит выполнять свою важнейшую миссию по гарантированию безопасности населения Нагорного Карабаха», - сказал Мирзоян на совместной пресс-конференции с главой МИД России Сергеем Лавровым.