Ռուսաստանը կշարունակի ապահովել ռուս խաղաղապահների աշխատանքը Լեռնային Ղարաբաղում. Լավրով (Տեսանյութ)
Մոսկվան կշարունակի ապահովել Ռուսաստանի, Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարների միջև Լեռնային Ղարաբաղի վերաբերյալ եռակողմ պայմանավորվածությունների կատարումը, ներառյալ ռուս խաղաղապահների գործունեությունը, այս մասին հայտարարել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը՝ բացելով Հայաստանի արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանի հետ բանակցությունները։
«Ղարաբաղյան կարգավորման վերաբերյալ կա երեք խումբ համաձայնագիր, որոնք ձեռք են բերվել ամենաբարձր մակարդակով 2020 թվականի նոյեմբերին, հունվարին և 2021 թվականի նոյեմբերին։ Մենք կշարունակենք ապահովել այդ պայմանավորվածությունների կատարումը, այդ թվում՝ Ղարաբաղում ռուսական խաղաղապահների գործունեությունը իր մանդատին խիստ համապատասխան», - ասել է նա։

Россия продолжит обеспечивать работу российских миротворцев в Нагорном Карабахе - Лавров (Видео)
Москва продолжит обеспечивать выполнение трехсторонних договоренностей лидеров России, Азербайджана и Армении по Нагорному Карабаху, включая деятельность российского миротворческого контингента. Об этом заявил в пятницу министр иностранных дел России Сергей Лавров, открывая переговоры с главой МИД Армении Араратом Мирзояном.
«По карабахскому урегулированию есть три группы договоренностей, достигнутых на высшем уровне в ноябре 2020 года, в январе и ноябре 2021 года. И мы продолжим обеспечивать выполнение этих договоренностей, включая деятельность российского миротворческого контингента в Карабахе в строгом соответствии с его мандатом», - сказал он.