ԿԽՄԿ ներկայացուցիչներն այցելել են Ադրբեջանում պահվող հայ գերիներին
Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի ներկայացուցիչները այցելել են Ադրբեջանում պահվող հայ գերիներին և օգնել կապ պահպանել իրենց ընտանիքների հետ, հայտնել են Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի հայաստանյան գրասենյակից:
«Հեռախոսազանգերի, տեսագրված ուղերձների և նամակների տեսքով փորձել ենք այս ընթացքում պահպանել տեսակցությունների պարբերականությունը և շարունակելու ենք, քանի դեռ անձինք գտնվում են անազատության մեջ»,- ասել է ԿԽՄԿ հայաստանյան գրասենյակի հաղորդակցման և կանխարգելման ծրագրերի ղեկավար Զառա Ամատունին:
Գերիների պահման պայմանների, նրանց հանդեպ վերաբերմունքի, առողջական վիճակի մասին տեղեկությունները Կարմիր խաչը չի հրապարակում՝ նշելով, որ դրանք փակ երկխոսության տիրույթում են:

Представители МККК посетили удерживаемых в Азербайджане армянских пленных
Представители Международного комитета Красного Креста (МККК) посетили удерживаемых в Азербайджане армянских пленных и оказали им помощь в установлении связи с их семьями, сообщает армянский офис МККК.
«Вы пытались сохранить в течение этого периода периодичность свиданий в виде телефонных звонков, видеообращений и писем и продолжим делать это, пока люди находятся в заключении», - сказала руководитель коммуникационных программ армянского офиса МККК Зара Аматуни.
Красный Крест не разглашает информацию об условиях содержания пленных, обращении с ними или состоянии их здоровья, отмечая, что эти вопросы в плоскости закрытого диалога.