Արայիկ Հարությունյանը Ասկերանում հանդիպել է բնակիչների հետ, քննարկել են անվտանգության ապահովմանն առնչվող հարցեր
12/04/2022 11:49
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ապրիլի 12-ին Ասկերան քաղաքում հանդիպում է ունեցել շրջվարչակազմի պատասխանատուների, համայնքների ղեկավարների և տեղի ակտիվի հետ։
Քննարկվել են հանրապետությունում տիրող ռազմաքաղաքական իրավիճակին, անվտանգության ապահովմանն առնչվող, ինչպես նաև սոցիալ-տնտեսական բնույթի մի շարք հարցեր։
Երկրի ղեկավարը անդրադարձել է նաև ստեղծված աշխարհաքաղաքական պայմաններում պարենային անվտանգության ու զբաղվածության ապահովման հրամայականին՝ շեշտելով, որ անհրաժեշտ է հետևողական ջանքեր գործադրել գյուղատնտեսական աշխատանքներն ակտիվացնելու, անմշակ հողատարածքները և, առհասարակ, բոլոր հնարավոր տնտեսական ռեսուրսներն արդյունավետ օգտագործելու ուղղությամբ։
Նախագահ Հարությունյանը լսել է բնակիչների մտահոգություններն ու կարծիքները, հանձնարարականներ տվել պատասխանատու անձանց առաջիկա անելիքների ուղղությամբ։

Президент Арутюнян встретился в Аскеране c районным руководством Президент Арутюнян встретился в Аскеране c районным руководством
12/04/2022 11:50
12 апреля в городе Аскеран президент Республики Арцах Араик Арутюнян встретился с ответственными лицами районной администрации, руководителями общин и местным активом.
Был обсужден ряд вопросов, касающихся военно-политической ситуации в республике, безопасности, а также социально-экономических проблем.
Глава государства отметил важность обеспечения продовольственной безопасности и занятости населения в нынешних геополитических условиях, подчеркнув необходимость последовательной работы по интенсификации сельскохозяйственных работ, эффективному использованию невозделанных земельных участков и всех возможных экономических ресурсов.
Президент Арутюнян выслушал мнения местных жителей и волнующие их вопросы, дал указания ответственным лицам по дальнейшим действиям.