Վարչապետն ընդունել է «Կորպորասիոն Ամերիկա օդանավակայաններ» ընկերության գործադիր տնօրենին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ընդունել է «Կորպորասիոն Ամերիկա օդանավակայաններ» ընկերության գործադիր տնօրեն Մարտին Էռնեկյանին, որին ուղեկցում էին «Արմենիա միջազգային օդանավակայաններ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Մարսելո Վենդեն և փոխտնօրեն Սերգեյ Ավետիսյանը:
Վարչապետը կարևորել է ընկերության գործունեությունը Հայաստանում և նշել, որ Կառավարությունը հետաքրքրված է փոխշահավետ գործընկերության խորացմամբ:
Մարտին Էռնեկյանը գոհունակություն է հայտնել ՀՀ կառավարության հետ համագործակցության կապակցությամբ և ՀՀ վարչապետին փոխանցել արգենտինահայ գործարար, բարերար Էդուարդո Էռնեկյանի ջերմ ողջույնները:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանում «Կորպորասիոն Ամերիկա»-ի կողմից իրականացվող ծրագրերի ընթացքը և ընդլայնման հեռանկարները: Մասնավորապես, անդրադարձ է եղել ընկերությանը կոնցեսիոն կառավարման տրված Երևանի «Զվարթնոց», Գյումրիի «Շիրակ» օդանավակայանների զարգացմանը, ենթակառուցվածքների բարելավմանը վերաբերող հարցերի: Այս համատեքստում քննարկվել են ներդրումային նոր նախագծեր իրականացնելու հնարավորությունները, որոնք կնպաստեն ավիացիոն շուկայի զարգացմանը, ուղևորահոսքերի ավելացմանը, որակյալ ծառայությունների մատուցմանը: Մտքեր են փոխանակվել նաև այլ ուղղություններով հնարավոր նոր ծրագրերի շուրջ։

Никол Пашинян принял исполнительного директора корпорации «Corporación América»
Премьер-министр Никол Пашинян сегодня принял исполнительного директора корпорации «Corporación América» Мартина Эрнекяна в сопровождении генерального директора международного аэропорта «Армения» Марсело Венде и главного менеджера Сергея Аветисяна, сообщает пресс-служба правительства Армении.
Премьер-министр отметил важность деятельности компании в Армении, подчеркнув, что правительство заинтересовано в углублении взаимовыгодного партнерства.
Мартин Эрнекян выразил удовлетворение сотрудничеством с правительством Армении и передал премьер-министру Республики Армения теплые приветствия аргентинского бизнесмена армянского происхождения, мецената Эдуардо Эрнекяна.
Собеседники обсудили ход реализации текущих программ «Corporación América» в Армении и перспективы их расширения. В частности, были затронуты вопросы, связанные с развитием и улучшением инфраструктуры переданных компании в концессионное управление ереванского аэропорта «Звартноц» и аэропорта «Ширак» в Гюмри. В данном контексте были обсуждены возможности реализации новых инвестиционных проектов, которые будут способствовать развитию авиационного рынка, увеличению пассажиропотока и предоставлению качественных услуг. Состоялся обмен мнениями о возможных новых программах и по другим направлениям.