ՀԿ-ները Արցախի նախագահին իրենց վրդովմունքն են հայտնել Արցախի կարգավիճակի նշաձողի իջեցման շուրջ Փաշինյանի հայտարարության կապակցությամբ՝ պահանջելով սկսել շտապ խորհրդակցություններ
13/04/2022 20:15
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ապրիլի 13-ին հանդիպում է ունեցել Արցախում գործող մի շարք հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ՝ նրանց իսկ պահանջով։
ՀԿ սեկտորի ներկայացուցիչները իրենց վրդովմունքն են հայտնել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի կողմից այսօր՝ ապրիլի 13-ին, ՀՀ Ազգային ժողովում Արցախի կարգավիճակի նշաձողի իջեցման շուրջ արված հայտարարության վերաբերյալ՝ պահանջելով շտապ խորհրդակցություններ սկսել խորհրդարանական և արտախորհրդարանական ուժերի հետ՝ ներկայացնելու Արցախի իշխանությունների՝ այս առթիվ միասնական ու հստակ քաղաքական դիրքորոշումը:
Արայիկ Հարությունյանը շեշտել է, որ Արցախի Հանրապետության իշխանությունները որևէ հանգամանքում չեն հրաժարվելու ժողովուրդների ինքնորոշման իրավունքի իրացման պայքարի ճանապարհից՝ խոստանալով կատարել հասարակական դաշտի ներկայացուցիչների պահանջը:

Представители общественных организаций выразили президенту Арцаха свое возмущение в связи заявлением Никола Пашиняна о снижении планки статуса Арцаха
13/04/2022 20:40
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 13 апреля провел встречу с представителями ряда действующих в Арцахе общественных организаций, по их требованию.
Представители общественного сектора выразили свое возмущение озвученным премьер-министром Армении Николом Пашиняном сегодня, 13 апреля, в Национальном Собрании заявлением о снижении планки статуса Арцаха, потребовав начать срочные консультации с парламентскими и внепарламентскими силами, чтобы представить единую и четкую политическую позицию по этому вопросу.
Араик Арутюнян отметил, что власти Республики Арцах ни в каких-либо обстоятельствах не откажутся от борьбы за реализацию права народов на самоопределение, обещав выполнить требование представителей общественных организаций.