Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է Հայաստանում Արգենտինայի դեսպան Մարիանո Վերգարային
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Արգենտինայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Մարիանո Վերգարային:
Հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել հայ-արգենտինյան երկկողմ բազմաբնույթ հարաբերություններն առավելագույնս խորացնելու ուղղությամբ, այդ թվում՝ տնտեսական, մշակութային, գիտական, կրթական, սպորտի բնագավառներում, ինչպես նաև բազմակողմ հարթակներում։
Ընդգծվել է, որ Արգենտինայի մեծաթիվ և ազդեցիկ հայ համայնքն իր գործունեությամբ նպաստում է երկու երկրների ու ժողովուրդների մերձեցմանը և միջպետական հարաբերությունների զարգացմանը։

Ваагн Хачатурян принял посла Аргентины в Армении Мариано Вергара
Президент Армении Ваагн Хачатурян сегодня принял Чрезвычайного и Полномочного посла Аргентины в Армении Мариано Вергара, сообщает пресс-служба президента республики.
На встрече состоялся обмен мыслями относительно максимального углубления армяно-аргентинских отношений, в том числе в сфере экономики, культуры, образования, науки и спорта, а также на многосторонних площадках.
Подчеркнуто, что многочисленная и влиятельная армянская община Аргентины способствует своей деятельностью сближению двух стран и народов и развитию межгосударственных отношений.