Փաշինյանին պետք է կանգնեցնել, թույլ չտալ, որ բանակցի և միանձնյա որոշումներով վերջնականապես կործանի Արցախն ու Հայաստանը․ Մետաքսե Հակոբյան (Տեսանյութ)
14/04/2022 20:14
«Փաշինյանին պետք է կանգնեցնել, թույլ չտալ, որ այս մարդը բանակցի և միանձնյա որոշումներով վերջնականապես կործանի Արցախն ու Հայաստանը»,- Արցախի խորհրդարանի արտահերթ նիստին հայտարարեց պատգամավոր Մետաքսե Հակոբյանը։
Պատգամավորը շեշտեց՝ հայրենիք հանձնելով, հային զոհելով՝  խնդիրները չեն լուծում ու խաղաղություն չեն հաստատում։
«1988 թվականից առ այսօր հայի ընտրությունն է, որ Արցախը ոչ մի պայմանով չի կարող լինել Ադրբեջանի կազմում։ Մենք չենք հեռացել մեր ընտրությունից, իսկ հարկ եղած դեպքում՝ զենքը ձեռքներիս պաշտպանել ենք այն և շարունակելու ենք պաշտպանել՝ անկախ ամեն ինչից։
Եվ՝  ի պատասխան բոլոր նրանց, ով հավատում և պնդում է, թե Արցախը Ադրբեջանի կազմում ապագա ունի, նա պետական հանցագործ է»,- ասաց Մետաքսե Հակոբյանը։

Пашиняна нужно остановить, не позволить, чтобы вел переговоры и своими решениями окончательно погубил Арцах и Армению – Метаксе Акопян
14/04/2022 20:49
«Пашиняна нужно остановить, не позволить, чтобы этот человек вел переговоры и своими единоличными решениями окончательно погубил Арцах и Армению», - заявила сегодня на внеочередном заседании Национального Собрания Арцаха депутат фракции «Справедливость» Метаксе Акопян.
Она отметила, что сдавая Родину, обрекая армян на гибель, не решают проблем и не устанавливают мир.
«Арцах ни при каких условиях не может быть в составе Азербайджана – это выбор армянина, начиная с 1988 года и до сих пор. Мы не отступали от своего решения и в случае необходимости с оружием в руках защищали ее и продолжим защищать, независимо от всего.
И отвечаю всем тем, кто верит и утверждает, будто у Арцаха есть будущее в составе Азербайджана, он – государственный преступник», - сказала Метаксе Акопян.