Ոստիկանները բերման են ենթարկել Լեոնիդ Ազգալդյանի հուշարձանը վնասած տղամարդուն. նա ձերբակալվել է
Ապրիլի 13-ին, ժամը 18.18-ին, ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոնից Կենտրոնական բաժին հաղորդում է ստացվել, որ ոստիկանություն զանգած քաղաքացին հայտնել է, որ ապրիլի 10-ից ապրիլի 13-ի ժամը 18.00-ն ընկած ժամանակահատվածում մուրճանման առարկայով վնասել են Մաշտոցի պողոտայի և Խորենացու փողոցի խաչմերուկում տեղադրված Արցախի հերոս Լեոնիդ Ազգալդյանի հուշարձանի դեմքի հատվածը:
Ոստիկանության Կենտրոնական բաժնի քրեական հետախույզները ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզել են արարքը կատարողի ինքնությունը: Երևանի Մաշտոցի պողոտայի բնակիչ, 58-ամյա տղամարդը բերման է ենթարկվել ոստիկանության Կենտրոնական բաժին և տվել խոստովանական ցուցմունք: Նա ձերբակալվել է:

Полиция подвергла приводу осквернившего бюст Леонида Азгалдяна мужчину
В Центральный отдел полиции Армении 13 апреля, в 18:18, поступило сообщение из центра оперативного управления полиции о том, что позвонивший в полицию гражданин сообщил, что в период с 10 по 18:00 13 апреля, был поврежден бюст национального героя Арцаха Леонида Азгалдяна, установленный на перекрестке проспект Маштоца – улица  Хоренаци.
В результате предпринятых сотрудниками уголовного розыска Центрального отдела полиции оперативно-розыскных мероприятий была установлена личность совершившего акт вандализма. Житель проспекта Маштоц, 58-летний мужчина подвергнут приводу в Центральный отдел полиции и дал признательные показания. Он задержан.