«Փաստ». Արթուր Վանեցյանը Մոսկվայում է
«Փաստ» թերթը գրում է. «Ընդդիմադիր «Հայաստան» և «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունները բոյկոտել էին խորհրդարանի աշխատանքները և մեկնել Արցախ՝ այսպիսով շեշտելով օրակարգային առաջնահերթությունները, թեպետ, ինչպես հետագայում պարզվեց, նրանց թույլ չէին տվել մուտք գործել Արցախ: Խորհրդարանի նիստի սկզբին չէր մասնակցում «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Արթուր Վանեցյանը: Նա Արցախ մեկնած պատգամավորների խմբում էլ չէր:
«Փաստ» թերթի հավաստի տեղեկություններով, Արթուր Վանեցյանը այս օրերին Մոսկվայում է: Մեր աղբյուրները փոխանցում են, որ այցը բացառապես քաղաքական նպատակներ ունի, և Վանեցյանը մի շարք հանդիպումներ է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնությունում:
Մենք փորձեցինք տեղեկությունը ճշտել «Հայրենիք» կուսակցության գրասենյակից, ինչպես նաև տեղեկանալ, թե կոնկրետ ի՞նչ հանդիպումներ են եղել ու ի՞նչ կոնտեքստով:
Կուսակցության մամուլի խոսնակ Սոս Հակոբյանը փաստացի չհերքեց մեր տեղեկությունները՝ միայն նշելով, որ Վանեցյանն իրոք արտերկրում է: Հակոբյանը նաև հավելեց, որ այս պահին որևէ այլ տեղեկություն տալ նպատակահարմար չի գտնում»։

«Паст»: Артур Ванецян в эти дни находится в Москве
Газета «Паст» пишет, что оппозиционные фракции «Армения» и «Честь имею» бойкотировали заседания парламента и отправились в Арцах, продемонстрировав тем самым приоритеты повестки, хотя, как выяснилось позже, им не позволили въехать в Арцах. В заседании парламента не участвовал руководитель фракции «Честь имею» Артур Ванецян. Его не было и в группе депутатов, поехавших в Арцах.
По сведениям издания, Артур Ванецян в эти дни находится в Москве.
«Как передают наши источники, визит преследует исключительно политические цели и Ванецян провел ряд встреч в Российской Федерации.
Мы попытались уточнить эту информацию в офисе партии «Родина», а также выяснить, какие конкретно встречи проведены и в каком контексте.
Пресс-секретарь партии Сос Акопян фактически не опроверг наши сведения, отметив только, что Ванецян действительно находится заграницей. Акопян также добавил, что на данный момент считает нецелесообразным предоставлять другую информацию», - пишет газета.