Ապրիլի 18-ից հուլիսի 31-ը Հայաստանում կհայտարարվի ամառային զորակոչ
Կառավարությունն այսօրվա նիստում որոշում կայացրեց շարքային կազմի պարտադիր զինվորական ծառայության 2022 թվականի ամառային զորակոչ հայտարարելու և զորացրում կատարելու մասին:
2022 թվականի ապրիլի 18-ից մինչև հուլիսի 31-ը ներառյալ կհայտարարվի Հայաստանի Հանրապետության արական սեռի այն քաղաքացիների շարքային կազմի պարտադիր զինվորական և այլընտրանքային ծառայությունների ամառային զորակոչը, որոնց 18 տարին լրանում է մինչև 2022 թվականի հունիսի 30-ը ներառյալ, ինչպես նաև այն քաղաքացիների, որոնց շարքային կազմի պարտադիր զինվորական ծառայության զորակոչից նախկինում տրված տարկետումը դադարում է մինչև 2022 թվականի հունիսի 30-ը ներառյալ:
2022 թվականի ամառային զորակոչի շրջանակում մինչև 2022 թվականի օգոստոսի 30-ը ներառյալ կզորացրվեն օրենքով սահմանված ժամկետում շարքային կազմի պարտադիր զինվորական կամ այլընտրանքային զինվորական ծառայություն անցած զինծառայողները։

В Армении с 18 апреля по 31 июля будет объявлен летний призыв
Правительство Армении на сегодняшнем заседании приняло решение об объявлении и проведении летнего призыва на обязательную военную службу и альтернативную рядового состава.
С 18 апреля по 31 июля 2022 года включительно будет объявлен летний призыв на обязательную военную службу и альтернативную службу рядового состава граждан Республики Армения мужского пола, которым исполняется 18 лет до 30 июня 2022 года включительно, а также тех граждан, отсрочка от призыва на обязательную военную службу которых прекращается до 30 июня 2022 года включительно.
В рамках летнего призыва 2022 года с 30 июня 2022 года включительно будут демобилизованы военнослужащие, которые прошли обязательную военную службу или альтернативную службу рядового состава в установленный законом срок.