Նստացույցը նպատակ ունի, որպեսզի հասարակության հետ լայն երկխոսություն տեղի ունենա. Արսեն Բաբայան
Նստացույցը նպատակ ունի, որպեսզի լայն հասարակության հետ լայն երկխոսություն տեղի ունենա, Ազատության հրապարակում լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Հայրենիք» կուսակցության քաղխորհրդի անդամ Արսեն Բաբայանը։
«Տեսնում ենք, որ հանրության մի զգալի մասը խորը չի վերլուծում իրավիճակը, և դա օբյեկտիվ է, ուստի անհրաժեշտություն ունենք քաղաքացիներին իրազեկելու, թե ինչ է տեղի ունենում Հայաստանում», - ասաց Բաբայանը։
Նա նշեց, թե չի ուզում քննարկել նախկին բողոքի ակցիաներն արդյունք տվել են, թե ոչ։
«Վստահեցնում եմ, որ նախկինում կատարված բոլոր գործողությունները տվել են արդյունք, և այդ արդյունքների արձանագրումը մենք ունենալու ենք հենց այս գործողություններով, որ այս օրերին տեղի է ունենալու», - նշեց Արսեն Բաբայանը։

Арсен Бабаян: Цель сидячего пикета – широкий диалог с общественностью
Цель сидячего пикета – начать широкий диалог с общественностью, заявил сегодня журналистам член политсовета партии «Родина» Арсен Бабаян на площади Свободы.
«Мы видим, что какая-то часть общества, которая не анализирует ситуацию, посему есть необходимость проинформировать граждан о том, что происходит в Армении», - сказал Арсен Бабаян.
Он отметил, что не хочет обсуждать, были ли прежние акции протеста результативными или нет.
«Заверяю вас, что все проведенные в прошлом действия дали результат и эти результаты будут констатированы именно теми действиями, которые произойдут в эти дни», - отметил Арсен Бабаян.