Չեմ կարծում, որ վաղն ինչ-որ փաստաթուղթ կստորագրվի Արցախի հետագա ճակատագրի վերաբերյալ․ Արթուր Վանեցյան
18/04/2022 21:06
Ապրիլի 19-ին Նիկոլ Փաշինյանի՝ ՌԴ կատարելիք այցի շրջանակում Արցախի հետագա ճակատագրի հետ կապված փաստաթուղթ դժվար թե ստորագրվի, Ազատության հրապարակում ասուլիսի ժամանակ նման կարծիք է հայտնել ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Արթուր Վանեցյանը։
«Այս իշխանություններից ամեն ինչ կարելի է սպասել, որովհետև մենք տեսել ենք, որ նրանք սովոր են կամ բանավոր պայմանավորվածություններով, կամ հանրությունից թաքուն ինչ-որ փաստաթղթեր ստորագրել և անակնկալի բերել, բայց, այնուամենայնիվ, չեմ սպասում, որ վաղը ՌԴ-ում ինչ-որ փաստաթուղթ է ստորագրվելու, որը վերաբերելու է Արցախի հետագա ճակատագրին։ Կարծում եմ՝ կստորագրվեն միջպետական պայմանագրեր», - ասաց նա ասուլիսի ժամանակ։

Артур Ванецян: Не думаю, что завтра будет подписан  какой-то документ относительно дальнейшей судьбы Арцаха
18/04/2022 21:59
Артур Ванецян: Не думаю, что завтра будет подписан какой-то документ относительно дальнейшей судьбы Арцаха
В рамках предстоящего 19 апреля визита Никола Пашиняна в РФ вряд ли будет подписан какой-то документ, касающийся дальнейшей судьбы Арцаха, заявил сегодня в ходе пресс-конференции на площади Свободы руководитель фракции «Честь имею», председатель партии «Родина» Артур Ванецян.
«От этих властей можно ожидать всего, поскольку мы видели, что они привыкли либо по устным договоренностям, либо втайне от народа подписывать какие-то документы и ставить всех перед фактом, однако, тем не менее, не думаю, что завтра в РФ будет подписан какой-то документ относительно дальнейшей судьбы Арцаха. Скорее, будут подписаны межгосударственные договора», - сказал Артур Ванецян.