Կարևորում եմ ապակենտրոն գործողությունները, ցանցային պայքարն իր ձևով և բովանդակությամբ, որի դրսևորումներից մեկն էլ հենց պարոն Վանեցյանն իրականացնում է. Վարդևանյան
18/04/2022 11:15
Դիմում եմ մեր այն հայրենակիցներին, ովքեր այս իրավիճակում հիասթափվել, հուսահատվել են, դա այս իրավիճակում լուծում չէ։ Պետք է իսկապես զարթնել, վեր կենալ և դուրս գալ այդ թմբիրից, «Ազատության» հրապարակում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության անդամ Արամ Վարդևանյանը՝ անդրադառնալով «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանի հայտարարած պայքարին։
«Հուսահատվելով, մարդկայնորեն նեղվելով՝ այս իրավիճակից դուրս չենք գալու։ Իսկապես պետք է համախմբվենք, միասնական լինենք և կհասնենք մեր արդյունքին», - ասաց Արամ Վարդևանյանը։
Պատգամավորը կարևորում է ապակենտրոն գործողությունները, ցանցային պայքարն իր ձևով և բովանդակությամբ, որի դրսևորումներից մեկն էլ հենց Արթուր Վանեցյանն իրականացնում է։
«Մենք գտնվում ենք չափազանց ծանր իրավիճակում, համոզված եմ, որ մենք այս իրավիճակից դուրս ենք գալու, և այսպիսի օրակարգեր, ՀՀ-ի «կզած» քաղաքականություն տեղ չի ունենալու մեր իրականության մեջ», - ասաց Արամ Վարդևանյանը։

Я придаю важность децентрализованным акциям, сетевой борьбы, одним из проявлений которой является сидячий пикет Артура Ванецяна – Арам Вардеванян
18/04/2022 12:20
Обращаюсь к тем нашим соотечественникам, которые разочаровались, потеряли надежду в этой ситуации, – это не решение. Нужно действительно пробудиться, подняться на ноги и выйти из дремы, заявил сегодня в беседе с журналистами член фракции «Армения» Арам Вардеванян, касаясь объявленной председателем партии «Родина» Артуром Ванецяном борьбы.
«Разочаровываясь и расстраиваясь, мы не выйдем из этой ситуации. Нам действительно нужно объединиться, проявить единство и достичь результата», - сказал Арам Вардеванян.
Депутат отметил важность децентрализованных акций, сетевой борьбы, одним из проявлений которой является объявленный Артуром Ванецяном сидячий пикет.
«Мы находимся в крайне тяжелой ситуации. Уверен, что мы выйдем из этой ситуации:  таким повесткам, "коленопреклоненной" политике Армении не должно быть места в нашей действительности», - сказал Арам Вардеванян.