Չեն թողնում վրան տեղադրել, գիշերը ցուրտ է լինում, որոշ ուղղորդված մարդիկ էլ գալիս են, խոսում, բայց դա չի անցնում. Արթուր Վանեցյան (Տեսանյութ)
19/04/2022 10:43
Գիշերը նորմալ է անցել, որևէ միջադեպ չի եղել, Ազատության հրապարակում լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը։
«Քանի որ չեն թողնում վրան տեղադրել, գիշերը ցուրտ է լինում, բայց դա կապ չունի», - ասաց Վանեցյանը։
Հարցին, թե սադրանքներ լինո՞ւմ են, Վանեցյանը պատասխանեց.
«Գալիս են որոշ մարդիկ ուղղորդված, խոսում են, ասում են՝ թողեք թող աշխատեն, բայց դա չի անցնում»։
Նա նշեց, թե իր հետ զրուցելու են գալիս մարդիկ, ովքեր դժգոհ են իշխանությունից, բայց չեն հասկանում, թե ինչ պետք է անել։
«Սուտը և մանիպուլյացիան, որ տարիների ընթացքում մատուցվել է ժողովրդին, իր արդյունքը վատ առումով տվել է։ Մարդիկ մոլորված են։ Եվ երբ այդ մարդկանց հետ խոսում ես, հասկանում են, թե ինչի համար է մեր պայքարը, իսկ մեր պայքարը հանուն մեր մեծ հայրենիքի ու հանուն հայ ժողովրդի է։ Որևէ ուրիշ նպատակ մեր պայքարը չի հետապնդում», - ասաց Արթուր Վանեցյանը։

Ночь прошла нормально, никаких инцидентов не было – Артур Ванецян
Ночь прошла нормально, никаких инцидентов не было, заявил в беседе с журналистами на площади Свободы председатель партии «Родина», руководитель фракции «Честь имею» Артур Ванецян.
«Поскольку не разрешают установить палатку, ночью бывает холодно, но это не имеет значения», - сказал он.
На вопрос, бывают ли провокации, Артур Ванецян ответил:
«Некоторых людей направляют сюда, они приходят и говорят: дайте им работать. Но это не проходит».
Он отметил, что приходят также люди, которые недовольны властями хотят побеседовать с ним, но не понимают, что нужно делать.
«Ложь и манипуляции, которые на протяжении лет преподносились народу, дали свой результат, но в плохом смысле слова. Люди в заблуждении. Когла говоришь с этими людьми, то они понимают, за что мы боремся, а мы боремся за нашу большую родину и армянский народ. Никакой другой цели наша борьба не преследует», - сказал Артур Ванецян.