Անկախության սերնդի բոլոր ներկայացուցիչներին հրավիրում ենք Ազատության հրապարակ. Հացադուլ իրականացնող երիտասարդներ (Տեսանյութ)
19/04/2022 12:08
Ազատության հրապարակում հացադուլ իրականացնող երիտասարդները՝ պատերազմի մասնակիցներ Նվեր Կիրակոսյանը և Արթուր Ավագյանը, կոչով դիմում են անկախության սերնդին՝ գնալ հրապարակ, մասնակցել քննարկման։
«Մեր խնդիրը հասարակության երիտասարդական շերտի հետ է։ Մենք իրենց ենք դիմում, մեր հացադուլն իր խնդիրը կհամարի կատարված, եթե այստեղ հավաքվի այն կրիտիկական զանգվածը, որը մենք պատկերացնում ենք, այսինքն՝ անկախության սերնդի ներկայացուցիչները, ովքեր կիսում են և պատրաստ են այդ մտահոգությունների համատեքստում գործողություններ կատարել։
Բոլոր համալսարանականներին, դասախոսներին, մանկավարժներին, մեր ծառայակից ընկերներին, ՏՏ համայնքի ներկայացուցիչներին, մտավորականներին, արվեստի գործիչներին, ովքեր հանդիսանում են անկախության արժեհամակարգի կրողը, այսօր ժամը 19։30-ից մինչև 21։00-ն հրավիրում ենք այստեղ հանրային քննարկման։
Թեման՝ անկախության սերնդի հանձնառությունը ստեղծված իրավիճակում։ Այդտեղ մենք հասկանալու ենք՝ ունենք այդ սերունդը, այդ սերունդը մտահոգված է, թե ոչ», - հայտարարեց Նվեր Կիրակոսյանը։
Հիշեցնենք՝ ապրիլի 18-ի վաղ առավոտից 44-օրյա պատերազմի մասնակիցներ պահեստազորի ավագ լեյտենանտ Նվեր Կիրակոսյանը և Արթուր Ավագյանն ի պաշտպանություն Արցախի անժամկետ հացադուլ են սկսել:

Приглашаем всех представителей поколения независимости на площадь Свободы – объявившие голодовку участники 44-дневной войны
19/04/2022 14:06
Проводящие голодовку на площади Свободы участники 44-дневной войны – Нвер Киракосян и Артур Авагян – обратились сегодня к представителям поколения независимости с призывом прийти на площадь и принять участие в обсуждении.
«Мы обращаемся к молодежи, наша голодовка будет считаться выполнившей свою задачу, если здесь соберется та критическая масса, которую мы представляем, то есть – представители поколения независимости, которые разделяют нашу обеспокоенность и готовы к действиям в контексте этой обеспокоенности.
Мы приглашаем всех студентов университета, преподавателей, наших товарищей по службе, представителей сферы IT, интеллигенции, деятелей культуры, которые являются носителями системы ценностей независимости, прийти с 19:30 до 21:00 на площадь Свободы для общественного обсуждения.
Тема – обязательство поколения независимости в создавшейся ситуации. Здесь мы поймем, есть ли у нас это поколение, обеспокоено ли это поколение или нет», - заявил Нвер Киракосян.
Напомним, 18 апреля с раннего утра участники 44-дневной войны, старший лейтенант запаса Нвер Киракосян и Артур Авагян начали на площади Свободы в Ереване бессрочную голодовку в защиту Арцаха.