Սատարում և միանում են. Արցախի ԱԺ-ում հյուրընկալել են արտախորհրդարանական ուժերի ներկայացուցիչներին
Այսօր Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը խմբակցությունների ղեկավարների մասնակցությամբ ընդունել է 2020թ․ մարտի 31-ի ԱՀ խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցած արտախորհրդարանական ուժերի՝ «Ազգային վերածնունդ», «Անկախության սերունդ», «Արցախի կոմունիստական կուսակցություն», «Արցախի հեղափոխական կուսակցություն», «Արցախի պահպանողական կուսակցություն», «Միացյալ Հայաստան», «Վաղվա Արցախ» կուսակցությունների ներկայացուցիչներին։
Հանդիպմանը արտախորհրդարանական ուժերի առաջնորդներն արտահայտել են իրենց կարծիքն ու դիրքորոշումը Արցախի հարցի շուրջ և այդ համատեքստում կարևորել են ԱԺ խմբակցությունների միահամուռ ու միասնական գործելու հանգամանքը։
Կուսակցությունների ներկայացուցիչները շեշտել են, որ լիովին սատարում և միանում են ԱՀ Ազգային ժողովի ՝ 2022թ ապրիլի 14-ի արտահերթ նիստում ընդունած հայտարարությանը։

Представители внепарламентских сил поддерживают и присоединяются к заявлению парламента Арцаха
Сегодня, 19-го апреля, председатель Национального Собрания Республики Арцах Артур Товмасян принял представителей внепарламентских сил, участвовавших в парламентских выборах 31-го марта 2020 года: партий «Национальное возрождение»,
«Поколение независимости», «Объединенная Армения», «Завтрашний Арцах», «Коммунистической партии Арцаха», «Революционной партии Арцаха», «Консервативной  партии Арцаха». Во встрече приняли участие также руководители фракций парламента.
В ходе встречи лидеры внепарламентских сил выразили свою позицию относительно арцахского вопроса и в этом контексте подчеркнули важность консолидации фракций НС.
Представители партий отметили, что полностью поддерживают и присоединяются к заявлению, принятому на внеочередном заседании Национального Собрания 14-го апреля 2022 года.