Թող յուրաքանչյուր եզդի ընտանիք նոր տարին նշի ապագայի հանդեպ մեծ հավատով և վստահությամբ. Ալեն Սիմոնյան
Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը շնորհավորել է եզդիական համայնքին Նոր տարվա կապակցությամբ։
«Հայաստանի եզդիական համայնքի հարգելի` եղբայրներ եւ քույրեր, ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ Նոր տարվա` Մալաքե Թաուսի տոնի կապակցությամբ:
Թող յուրաքանչյուր եզդի ընտանիք նոր տարին նշի ապագայի հանդեպ մեծ հավատով և վստահությամբ: Մաղթում եմ լիություն, խաղաղություն և բարօրություն:
Մեր դարավոր եղբայրական հարաբերությունները կոփված են ընդհանուր մարտահրավերներով, պայքարով և խաղաղության հանդեպ միասնական ձգտումներով:
Գարնանային տարեսկզբի և եզդիների հրեշտակապետ Մալաքե Թաուսի Սուրբ ծննդյան առթիվ նվիրական երազանքների իրականացում, հաջողակ տարի և նորանոր ձեռքբերումներ եմ մաղթում եզդիական համայնքին», - ասված է Սիմոնյանի ուղերձում։

Пусть каждая езидская семья встречает Новый год с большой верой и уверенностью в завтрашнем дне – Ален Симонян
20/04/2022 13:59
Председатель Национального Собрания Ален Симонян поздравил езидскую общину с Новым годом, сообщает пресс-служба парламента Армении.
«Уважаемые братья и сестры езидской общины Армении, сердечно поздравляю вас с Новым годом – праздником Малаке Тауса!
Пусть каждая езидская семья встречает Новый год с большой верой и уверенностью в завтрашнем дне. Желаю изобилия, мира и благополучия.
Наши вековые братские отношения окрепли в общих вызовах, борьбе и едином стремлении к миру.
С началом весны и   рождением езидского святого архангела Малаке Тауса желаю езидской общине исполнения заветных мечт, удачного года и новых достижений», - говорится в послании Симоняна.