Մենք բոլոր ճշմարտությունները դրել ենք սեղանին. «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության քարտուղար
«Մենք բոլոր ճշմարտությունները դրել ենք սեղանին», - ապրիլի 20-ին խորհրդարանում ուսանողների հետ հանդիպման ժամանակ ասել է ԱԺ պատգամավոր, «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանը։
Հանդիպմանը ներկա ԵՊՀ-ի, ՊԿԱ-ի եւ Հայ-ռուսական համալսարանի ուսանողները փորձաշրջան են անցնում օրենսդիր մարմնում:
Ուսանողների հարցերը, մասնավորապես, վերաբերել են Արցախի շուրջ ծավալվող իրադարձություններին, հայ-ադրբեջանական բանակցություններին, իշխանություն-ընդիմություն խորհրդարանական փոխհարաբերություններին, սփյուռքի հետ հարաբերություններին:
Արթուր Հովհաննիսյանը նշել է, որ ընդդիմության հետ հարաբերությունները խորհրդարանում բարդ են: Իշխանության կողմից եղել են առաջարկներ հանդիպել եւ քննարկել բոլոր նրբությունները, որոնք կապված են այս պահին արտաքին քաղաքական իրավիճակի հետ, սակայն նրանք որդեգրել են փողոցային պայքարի ճանապարհը` չունենալով օրակարգ:
Խոսելով բանակցությունների մասին` պատգամավորը նշել է, որ առաջնայինը Հայաստանի Հանրապետության անվտանգությունն է, մեր սուվերեն տարածքի անձեռնմխելիությունը եւ, իհարկե, արցախահայության իրավունքներն ու ազատությունները, որոնցից կբխի Արցախի կարգավիճակը: Նրա խոսքով` մինչեւ 2018թ. բանակցություններ եղել են, բայց դրանք մտել են փակուղի:

Мы выложили на стол всю правду – секретарь фракции «Гражданский договор»
«Мы выложили на стол всю правду», - заявил 20 апреля на встрече со студентами в парламенте депутат Национального Собрания, секретарь фракции «Гражданский договор» Артур Ованнисян.
Участвовавшие во встрече студенты ЕГУ, Академии государственного управления и РАУ проходят практику в законодательном органе.
Поднятые вопросы, в частности, касались событий вокруг Арцаха, армяно-азербайджанских переговоров, взаимоотношений власть-оппозиция в парламенте, связей с диаспорой.
Артур Ованнисян отметил, что в парламенте отношения с оппозицией сложны. Предложения властей встретиться и обсудить все нюансы текущей внешнеполитической ситуации были отклонены – оппозиционеры пошли по пути уличной борьбы, не имея повестки дня.
Коснувшись переговоров, депутат отметил, что приоритетны безопасность Республики Армения, неприкосновенность ее суверенной территории и, конечно же, права и свободы арцахских армян, из коих исходит статус Арцаха. По словам Артура Ованнисяна, переговоры были и до 2018 года, но они зашли в тупик.