3 գլխավոր ուղղություն, որ պետք է «կարգի բերվի» իշխանափոխությունից հետո. Տիգրան Աբրահամյան
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը 3 գլխավոր ուղղություն է նշել, որը պետք է «կարգի բերվեն» իշխանափոխությունից հետո։
1. Անվտանգային համակարգ, սա վերաբերվում է ինչպես բանակին, այնպես էլ Ազգային անվտանգության ծառայությանը, ոստիկանությանը, Արտակարգ իրավիճակների նախարարությանը։
Ներքին և արտաքին անվտանգային խնդիրները շարունակում են խորացման ու ճահճացման միտումներ դրսևորել, որի դեմն արագ պետք է առնել։
2. Արտաքին քաղաքականություն, միջազգային հանրության և հիմնական դերակատարների համար ընկալելի դառնալու և համահայկական շահերը պատշաճ ձևով ներկայացնելու առաջնահերթություն։
Սա բխում է նաև անվտանգության բաղադրիչն ապահովելու տրամաբանությունից։
3. Կառավարման համակարգի կառուցում/վերակառուցում, արդյունավետ սիստեմի ստեղծում։
Ցանկացած ճգնաժամի պարագայում՝ համավարակից մինչև պատերազմական գործողություններ, արդյունավետ ելքը կախված է կառավարման համակարգը ժամանակին գործի դնելուց և դրա արդյունավետությունից։
Անելիքները հսկայական են՝ վերջը նույնիսկ չի էլ երևում, բայց կարծում եմ, որ պետք է սկսել այս 3 խոշոր ուղղություններից», - ֆեյսբուքի իր էջում գրել է Աբարահամյանը:

Три главных направления, которые нужно «привести в порядок» после смены власти – Тигран Абрамян
Депутат парламента от фракции «Честь имею» Тигран Абрамян отметил три главных направления, которые нужно «привести в порядок» после смены власти.
1.Система безопасности. Это касается как армии, так и Службы национальной безопасности, полиции, министерства по чрезвычайным ситуациям.
Проблемы внутренней и внешней безопасности продолжают демонстрировать тенденцию к углублению и застою, что необходимо быстро пресечь.
2. Внешняя политика. Приоритет – стать воспринимаемым для международного сообщества и ключевых игроков и надлежащим образом представлять общеармянские интересы.
Это исходит также из логики обеспечения компонента безопасности.
3.Построение/восстановление системы управления, создание эффективной системы.
В условиях любого кризиса – от пандемии до боевых действий – эффективный исход зависит от своевременного внедрения системы управления и ее эффективности.
Предстоит огромная работа, конца даже не видно, но я считаю, что мы должны начать с этих трех основных направлений», - написал на своей странице в Facebook Тигран Абрамян.