Պետք է սպասենք համապատասխան իրավիճակի, բնականաբար, կտրուկ քայլեր էլ կլինեն. Թագուհի Թովմասյան
Գործողությունների մեկնարկը տրված է, վճռականության պակաս բացարձակ չկա, մենք շարունակ, հետևողական գնալու ենք մինչև վերջ, Ազատության հրապարակում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության անդամ Թագուհի Թովմասյանը։
«Մինչև Նիկոլ Փաշինյանը չհեռանա իշխանությունից մենք տուն չենք գնա։ Մենք այդ նպատակից չենք շեղվելու։ Նիկոլ Փաշինյանը մի քանի անգամ խաբել է բոլորիս։ Արցախի հարցում «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը որդեգրել է հստակ դիրքորոշում, անջատում՝ հանուն փրկության։ Հիմա այդ գաղափարը բացարձակապես մերժելի է «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության համար և նրանք պատրաստակամություն են հայտնում ադրբեջանական տիրապետության տակ թողնել Արցախը», - ասաց պատգամավորը։
Թովմասյանի խոսքով՝ քաղաքացիները խորհրդարանական ընդդիմությունից գործողություններ էին պահանջում, ընդդիմությունն արդեն սկսել է գործողություն իրականացնել, այժմ հերթը քաղաքացիներինն է։
«Կմիանան մեզ և մենք կհաջողենք և կիրականացնենք մեր վճռական քայլերը», - ասաց նա:
Պատասխանելով հարցին, թե քաղաքացիները կտրուկ գործողություններ են պահանջում, պատգամավորն ասաց.
«Մեկ-երկու օրում որևէ փոփոխություն երբեք տեղի չի ունեցել։ Հասկանում եմ բոլորի շտապողականությունը և սպասումները, բայց պետք է իրատես լինենք և հասկանանք, որ գործողությունների մեկնարկը տրված է և պետք է սպասենք համապատասխան իրավիճակի։ Կտրուկ քայլերի համար էլ կա անհրաժեշտ ժամանակ և այդ ժամանակը գալու է։ Բնականաբար, կտրուկ քայլեր էլ կլինեն»։

Радикальные шаги будут, нам нужно дождаться соответствующей ситуации – Тагуи Товмасян
Действиям уже дан старт, отсутствия решительности нет, мы последовательно пойдем до конца, заявила член фракции «Честь имею» Тагуи Товмасян сегодня в беседе с журналистами на площади Свободы.
«Пока Никол Пашинян не уйдет из власти, мы не уйдем домой. Мы не отклонимся от этой цели. Никол Пашинян уже несколько раз обманул нас всех. Партия «Гражданский договор» придерживалась в вопросе Арцаха четкой позиции – отделение во имя спасения. Сейчас эта идея абсолютно отвергается партией «Гражданский договор» и они готовы оставить Арцах в составе Азербайджана», - сказала депутат.
По словам Товмасян, граждане требовали от парламентской оппозиции действий, оппозиция уже начала действия, сейчас очередь за гражданами.
«Присоединятся к нам, и мы добьемся успеха и осуществим наши решительные шаги», - сказала она.
Что касается того вопроса, что граждане требуют радикальных действий, Тагуи Товмасян заявила:
«За один-два дня еще никогда не происходило какого-то изменения. Я понимаю ожидания и поспешность граждан, но мы должны быть реалистами и понимать, что действиям дан старт и мы должны дождаться соответствующей ситуации. Для радикальных действий нужно время и это время наступит. Естественно, радикальные шаги будут».